Gdzie szukać informacji o koncertach w Trójmieście?

0
1301
Gdzie szukać informacji o koncertach w Trójmieście?

Chodzenie na koncerty, choć odchudza nam portfele, przynosi mimo to wiele korzyści. Zatem będąc w Gdańsku, warto zapoznać się z propozycją np. Sceny Odkryć z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Plusy chodzenia na koncerty

Spośród szerokiej gamy zalet uczęszczania na koncerty, warto wymienić chociaż kilka:

  1. Umożliwienie spalenia kalorii. Udział w koncercie często wiąże się ze skakaniem i tańczeniem. Nie jest to na pewno tak pomocna w dbaniu o linię forma ćwiczeń, jak siłownia, ale na pewno lepsza, niż siedzenie przed telewizorem.
  2. Podniesienie na duchu. Po męczącym dniu, wyprawa na koncert ulubionego zespołu z pewnością poprawi humor.
  3. Umożliwienie poznania nowych ludzi. Koncerty, głównie klubowe, dają możliwość ciekawych spotkań towarzyskich.
  4. Rozszerzenie zainteresowań. Bardzo często zdarza się, że udział w koncercie, szczególnie w przypadku, gdy występuje support, owocuje poszerzeniem gustu muzycznego, poznaniem utworów, zespołów, o jakich wcześniej nie słyszeliśmy i odkryciem nowych rejonów w muzyce.

Koncerty w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Znając plusy, jakie daje nam kontakt z muzyką, w trakcie wakacyjnego pobytu w Trójmieście warto, byśmy skorzystali z szerokiej oferty Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Pod nazwą: „Scena Odkryć” kryje się cykl koncertów, prezentujący artystów krajowych i zagranicznych, będących często dopiero na początku swojej muzycznej drogi. Jak zapewnia Teatr, charakterystyka miejsca, jego wyposażenie, są gwarancją najwyższej jakości akustyki i nagłośnienia. W kasach Teatru dostępne są Kolekcjonerskie Karty Sceny Odkryć, które upoważniają do zniżki na każdy następny koncert w ramach cyklu.

Poza Sceną Odkryć, na Scenie Muzycznej Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego organizowane są koncerty muzyków dobrze znanych. Można wymienić np: Lao Che, Katarzynę Nosowską, Wojtka Mazolewskiego, Stanisławę Celińską, Fisz Emade Tworzywo, Kazika wraz z kwartetem ProForma. W planach są występy: Julii Pietruchy i Pawła Domagały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here