Jak motywować się do nauki języków obcych?

0
2199
Jak motywować się do nauki języków obcych?

Mówi się, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest tak samo ważna jak płynne czytanie oraz pisanie – zgodnie ze wszystkimi najważniejszymi regułami. Teoretycznie, wiele osób doskonale zdaje sobie z tego sprawę. To jednak nie przekłada się na zwiększoną liczbę czasu, która jest poświęcana na szlifowanie języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego itd.

Jak motywować się do nauki języków obcych?

Mówi się, że w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest tak samo ważna jak płynne czytanie oraz pisanie – zgodnie ze wszystkimi najważniejszymi regułami. Teoretycznie, wiele osób doskonale zdaje sobie z tego sprawę. To jednak nie przekłada się na zwiększoną liczbę czasu, która jest poświęcana na szlifowanie języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego itd. Przyczyną jest oczywiście brak odpowiedniej motywacji. Z jednej strony osoby – które chcą uczyć się języków – wiedzą, że taką umiejętność może im się kiedyś przydać. Z drugiej strony cały czas znajdują się rzeczy, które wskakują na wyższą pozycję w ich prywatnej hierarchii. To powoduje brak odpowiedniego rozwoju w tym aspekcie. Co zatem zrobić, aby odpowiednio zmotywować się do nauki języków obcych? Przeczytajcie nasz dzisiejszy wpis, a nie będziecie mieli żadnych kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej drogi do zaangażowania na wysokim pułapie.

Lepsza praca i płaca

Praktycznie każdy z nas marzy o dobrej pracy, która będzie wiązała się z wysokim wynagrodzeniem oraz realizowaniem ciekawych projektów. Niestety, statystyki pokazują, że większość Polaków nie jest zadowolonych z aktualnie wykonywanego zajęcia. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście kwestia finansowa. Na szczęście, można podjąć kroki, aby zagwarantować sobie bardziej intratną posadę w przyszłości. Bez wątpienia w tym celu przyda się znajomość języków obcych. Trzeba zaznaczyć, że polski rynek jest coraz bardziej otwarty na współpracę z zagranicznymi podmiotami. W naszym kraju powstaje też wiele przedsiębiorstw zagranicznych czy oddziałów takich instytucji. Eksperci przewidują, że w przyszłości ten trend będzie jeszcze bardziej widoczny. To oznacza, że osoby ze znajomością języków obcych będą mogły liczyć na dobrą pracę z bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem. Poza tym tego typu kwalifikacje przydają się tak naprawdę w rozmaitych sektorach (można być tłumaczem, pisać teksty w innych językach czy zostać przewodnikiem grup turystycznych zza granicy itp.). Dzięki temu nie musicie martwić się, że na Wasze usługi nie będzie popytu, co także jest bardzo istotnym czynnikiem.

Podróżowanie po całym świecie

Uwielbiacie podróżować? Chcecie w przyszłości zwiedzić inne kraje? Macie zamiar poznać nową kulturę i ludzi? W dzisiejszych czasach to wszystko jest możliwe. Aby jednak zwiedzanie innych krajów było komfortowe, przyda się znajomość języków obcych. Są co prawda osoby, które uważają, że można jechać do innego państwa i jakoś sobie poradzić. Jest to jednak bardzo błędne podejście do tematu. Pamiętajcie, że swobodna komunikacja sprawi, że bez trudu poradzicie sobie w takich miejscach jak lotniska, sklepy, kawiarnie czy restauracje. Poza tym zdecydowanie łatwiej będzie Wam porozumieć się ze zwykłymi obywatelami państwa (na przykład w trakcie pytania o drogę), do którego się wybierzecie. Można zatem śmiało stwierdzić, że znajomość języków obcych gwarantuje dużą swobodę w podróżowaniu i spore pole do manewru w aspekcie wyboru konkretnych krajów.

Satysfakcja

W naszym kraju nie brakuje osób, które co prawda chcą zacząć uczyć się języków obcych, ale w pewnym momencie stwierdzają, że i tak sobie nie poradzą. Trzeba zatem zrobić wszystko, aby pokazać samemu sobie, że naprawdę można dojść do założonych celów. Wiele osób, które pierwotnie wychodziły z podobnego założenia, ale finalnie zmotywowały się do działania (biorąc pod uwagę wyżej wymienione bodźce) podkreśla, że nauczenie się wybranego języka przyniosło im bardzo dużą satysfakcję i zadowolenie z własnej osoby. Pamiętajcie, że to bardzo pozytywnie przekłada się na inne aspekty. Tacy ludzie są bowiem bardziej pewni siebie, co oddziałuje na osiąganie innych sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym. Zróbcie zatem wszystko, co w Waszej mocy, aby udowodnić sobie, że rzeczywiście możecie nauczyć się języka obcego.

Jakich języków obcych się uczyć?

Wiele osób w pewnym momencie przerywa naukę języka. Dlaczego? Często przyczyną takiego zjawiska jest brak przekonania, że dana umiejętności się kiedykolwiek przyda. Jest to całkowicie zrozumiałe. W końcu chyba nikt nie chciałby tracić czasu na coś, co koniec końców nigdy nie będzie użyte. Trzeba zatem uczyć się takich języków obcych, które w przyszłości rzeczywiście mogą się przydać.

Podamy kilka przykładów. Niedaleko Waszego miejsca zamieszkania powstała firma, która współpracuje z rynkiem hiszpańskim? W takim razie jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajomość tego języka pomoże Wam w otrzymaniu posady. W najbliższe wakacje chcecie wybrać się do Wielkiej Brytanii? Wtedy na pewno przyda Wam się angielski. Macie zamiar odwiedzić kuzynkę w Niemczech? W takiej sytuacji rozpocznijcie naukę niemieckiego, który również na 100% zostanie użyty. Wtedy nie zabraknie Wam motywacji. Będziecie bowiem wiedzieć, że nie tracicie swojego czasu na coś zupełnie zbędnego.

Dobrym sposobem jest powtarzanie sobie – przed każdą kolejną lekcją – wyżej wymienionych kwestii – to naprawdę działa!
Dzięki temu nie braknie Wam chęci do podnoszenia kwalifikacji, a Wasze umiejętności lingwistyczne będą z każdym kolejnym tygodniem większe. Sporo motywacji znajdziecie też na http://www.mistrzmotywacji.pl/blog/ na który zapraszam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here