Większość firm docenia wpływ pozytywnych relacji w biznesie na ogólny zysk. Zaufani partnerzy są na wagę złota. Tworzenie odpowiedniego wizerunku przedsiębiorstwa to klucz do budowania trwałych więzi biznesowych.
Wręczenie drobnego upominku za włożony w przedsięwzięcie wkład to szczególna forma podziękowania dla pracy kontrahenta. Butelka wiekowego trunku w należyty sposób ,,ukoronuje” osiągnięte porozumienie handlowe. Do najbardziej popularnych prezentów biznesowych należą alkohole, kosze prezentowe oraz małe podarki okolicznościowe.
Po co kupować prezenty?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Aby pozostawić po sobie odpowiednie wrażenie. Elegancki podarek, odpowiednio zapakowany to oznaka dobrze prosperującej firmy. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zrobienie dobrego wrażenia na kontrahencie. Zadowolony współpracownik przekaże swoje uwagi innym osobom ze swojego otoczenia. Wzrasta zatem zasięg oraz renoma działań danego przedsiębiorstwa. Korzyści mogą być zauważone w dłuższej lub też krótszej perspektywie.
Wiele w wypadku prezentów zależy od ogólnej formy współpracy, wielkości przedsięwzięcia a także stopnia zadowolenia z obustronnej kooperacji. Na tej podstawie należy dobrać formę upominku. Inny produkt trafi do osoby, która dopiero zaczyna wspólne działania z firmą. Wieloletni kontrahent powinien liczyć z kolei na większe uznanie i bardziej dostojną formę podzięki.
Pomysły na prezent czyli jak nie wypaść blado
Każdy prezent kształtuje opinie o danej firmie oraz jego szefostwie. Trafione pomysły będą tutaj źródłem dodatkowego uznania czy też korzystniejszego spojrzenia przy kolejnych negocjacjach. Jest to istotne zwłaszcza w wypadku, gdy współpraca nie kończy się na jednorazowym przedsięwzięciu, ale nastawiamy się na kooperację długofalową.
Dla najbardziej zaufanych pomocników należy zatem wybierać prezent w sposób staranny i przemyślany. Przyjęło się, że podarek nie powinien długo stać na półce czy też leżeć w szafce. Zamiast tego, lepiej skupić się na propozycjach praktycznych, przydatnych w określonym momencie.
Dobrym pomysłem może okazać się w wielu przypadkach kosz prezentowy. Wyróżnia się w tej kwestii dwie zasadnicze grupy, nieznacznie różniące się od siebie:
-
kosz prezentowy z trunkiem
-
kosz ze słodyczami.
Pierwsza kategoria wskazana jest zwłaszcza dla mężczyzn. Szlachetny trunek to najczęściej spotykana forma prezentu. Połączenie go z dodatkami (słodkimi a także oryginalnymi) wpływa na pozytywny odbiór danego zestawu przez drugą osobę.
Kosze ze słodyczami to bardziej neutralna forma podarunku. Nadają się niemal na każdą okazję biznesową. Spełnią doskonale swoje zadanie jako forma podziękowania dla mężczyzny jak i również kobiety. Elegancki wygląd oraz starannie dobrany skład doceni każda z osób współpracujących z firmą. Takie kosze prezentowe można zakupić np. na stronie nobilia.pl.
Wizualny efekt
Nie da się ukryć, że opakowanie prezentu ma ogromne znaczenie. Efekt wizualny to pierwsze, na co zwraca uwagę obdarowywany. Odpowiedni wystrój kosza prezentowego gwarantuje jego właściwy odbiór.
Przy zakupie pojedynczego produktu (na przykład trunku), należy zadbać o odpowiednie zapakowanie go. Nigdy nie powinno się wręczać butelki alkoholu za szyjkę, bezpośrednio do ręki. Będzie to nieeleganckie a do tego negatywnie wpłynie na odbiór firmy w oczach danego kontrahenta.
Przy zakupie pudełek oraz torebek rzadko kiedy zwraca się uwagę na detale takie jak kokardka czy też ozdobna wstążeczka. Tymczasem ten drobny dodatek w znaczący sposób wpływa na odbiór prezentu. Docenić go powinny zwłaszcza kobiety, które w większym stopniu zwracają uwagę na poczucie estetyki.
Dla mężczyzn wystarczająca będzie ozdobna torebka. Nie może być zbyt świecąca, zalecane są tutaj stonowane tony. Jeżeli nasz podarunek można włożyć do torebki, najlepiej skorzystać z tej formy opakowania. Użycie papieru prezentowego i staranne zaklejanie kojarzy się zbyt mocno ze świątecznym klimatem. Jeżeli dany prezent nie jest jednocześnie bożonarodzeniowym, należy za wszelką cenę unikać tej formy opakowania.