Jak oczyszczać wodę?

0
2273

Regularne picie wody jest nam niezbędne do przeżycia. Mimo to, wielu z nas wciąż nie pije wystarczającej ilości tego życiodajnego płynu na co dzień. W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się takie udogodnienia jak na przykład fontanna do picia wody albo dystrybutory, które oczyszczają wodę pobieraną z wodociągu. Przypominają one o nawadnianiu organizmu w szkole i w pracy.

Fontanna do picia wody – woda w miejscu publicznym

Pierwsze rozwiązanie, czyli fontanny do picia wody, znamy przede wszystkim z amerykańskich filmów. Jeśli chcesz, by Twoje miejsce pracy również mogło szczycić się taką innowacją, warto zainwestować w takie właśnie poidełko. Fontanna do picia wody to bardzo szerokie pojęcie. Można wybrać najprostszy model, który jedynie wypuszcza z kranu strużkę wody, ale na rynku są też dostępne takie poidełka, które są wyposażone w dodatkowe filtry albo posiadają opcję regulowania temperatury wody. Można też zainwestować w taką fontannę do picia wody, w której można regulować ciśnienie wody, czyli wpływać na wysokość strumienia.

Czym jest odwrócona osmoza?

Przy tego typu rozwiązaniach warto też wspomnieć o jednym ze sposobów na oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, który jest wykorzystywany w wielu z nich. Chodzi o odwróconą osmozę, która polega na oczyszczaniu wody za pomocą przepuszczania jej przez membranę osmotyczną. Jej działanie można w uproszczeniu wytłumaczyć w taki sposób: cząsteczki wody są przez tę „barierę” przepuszczane, a zanieczyszczenia, które w niej pływają, nie mogą się przez nią przedostać. Odwrócona osmoza jest wykorzystywana między innymi w filtrach na krany, ale też w wielu innych rozwiązaniach, które pozwalają czerpać wodę pitną prosto z wodociągu. Określa się ją jako jeden z najdoskonalszych sposobów filtracji, jaki obecnie jest dostępny szerszemu gronu konsumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here