Jak podnieść swoje kompetencje bez wychodzenia z domu?

0
1755

Najczęściej myśląc o rozwoju osobistym mamy na myśli nowe wyzwania edukacyjne. Mogą to być zarówno studia, jak i kursy czy warsztaty. Największym problemem jest jednak czas i jego organizacja. W tej sytuacji z pomocą przychodzi kształcenie online.

Każdy z nas stawia na wygodę, a coraz częściej decydujemy się na podniesienie swoich kwalifikacji, gdy już jesteśmy osobami aktywnymi na rynku pracy. Wtedy stawiamy na komfort i szukamy prostych od strony organizacyjnej sposobów kształcenia. Okazuje się, że możemy uczyć się i realizować swoje naukowe cele, nie wychodząc z domu!

Umożliwiają to studia online, Łódź jest jednym z miast, w której można znaleźć uczelnie stawiające na tę formę kształcenia. Najlepszym przykładem jest znana Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (w skrócie AHE), która funkcjonuje już od 25 lat.

O ile sama nazwa tej szkoły wyższej jest znana to o wiele mniej osób, słyszało o Polskim Uniwersytecie Wirtualnym (PUW). Funkcjonuje on w ramach AHE i stawia wyłącznie na kształcenie zdalne. Nauka odbywa się poprzez specjalną platformę, dzięki której studenci komunikują się z wykładowcami oraz innymi studentami.

Przestrzeń online staje się miejscem dyskusji oraz wspólnego rozwiązywania zadań również w grupach. To doskonała forma nauki, która pozwala lepiej poznać nowoczesne technologie. Studia na PUW są uzupełnione o zjazdy na początku i na końcu każdego semestru, dzięki temu studenci mogą skonsultować się na żywo z wykładowcami. W trakcie ostatniego zjazdu w semestrze odbywają się również egzaminy.

Podwyższenie kompetencji jest możliwe nie tylko, dzięki studiom. Te nie ma co ukrywać, są czasochłonne i trwają kilka lat. Alternatywnym i szybszym sposobem są szkolenia, e-learning efektywnie pozwala zrealizować również tę formę kształcenia. Kursy online to doskonały sposób na szybkie opanowanie kluczowych umiejętności.

Oferta kursów Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego uwzględnia również szeroki wybór szkoleń. Dotykają one takich dziedzin jak: psychologia i nauki społeczne, ekonomia, media, marketing, czy rozwój osobisty.

Każdy znajdzie coś dla siebie! Największą zaletą jest starannie wyselekcjonowana wiedza, która pozwala na zostanie ekspertem w danej dziedzinie. Zadania i zaliczenia poszczególnych modułów są bardzo motywujące, dzięki czemu można obserwować progres. Platforma online jest przejrzysta oraz intuicyjna. Już dziś zdobądź upragnione kompetencje bez wychodzenia z domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here