Korzyści z ukończenia studiów MBA, czyli co tak naprawdę dają te studia?

0
1759
Korzyści z ukończenia studiów MBA, czyli co tak naprawdę dają te studia

Studia MBA to studia podyplomowe, jednak bardzo specyficzne – w zajęciach biorą udział osoby, które nie tylko mają już wyższe wykształcenie, ale dodatkowo posiadają odpowiednie doświadczenie. I to właśnie dzięki tej specyfice zalety studiów MBA mocno różnią się od zalet „typowych” studiów.

Nauka w gronie doświadczonych osób

Wiele zalet studiów MBA wynika z tego, że ich uczestnicy mają już doświadczenie zawodowe – i to na kierowniczych stanowiskach, ponieważ jest to jeden z warunków rekrutacji na studia. Dzięki temu uczestnicy mogą uczyć się nie tylko od prowadzących zajęcia, ale także od siebie nawzajem. Poznanie funkcjonowania i strategii firm z innych branż może być bezcennym doświadczeniem.

Nauka w takim gronie ma też inną zaletę – uczestnicy z łatwością nawiązują kontakty biznesowe, które mogą zaprocentować w przyszłości. Możliwość stworzenia czy rozwinięcia takiej sieci jest wręcz uważana przez wielu absolwentów MBA jako jedna z najważniejszych zalet studiów tego rodzaju.

Pracodawcy i partnerzy biznesowi wciąż doceniają dyplom Master of Business Administration

Nie da się też ukryć, że studia MBA nadal uważane są za studia elitarne, a zarówno pracodawcy jak i partnerzy biznesowi doceniają ukończenie programu Master of Business Administration. Dodatkowo niektóre uczelnie (np. Wyższa Szkoła Bankowa) umożliwia zdobycie dyplomu sygnowanego lub wystawionego przez zagraniczną uczelnię, co podnosi wartość dyplomu w oczach wielu pracodawców. Na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie można też znaleźć dane dotyczące zarobków absolwentów MBA. Na ich podstawie można wywnioskować, że osoby z tytułem Master of Business Administration mogły pochwalić się znacznie wyższym wynagrodzeniem w firmach zagranicznych niż pracownicy bez studiów MBA.

Korzyści studiów MBA: usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy

Co jeszcze dają studia MBA? Należy pamiętać, że jednym z głównych założeń studiów MBA jest usystematyzowanie wiedzy uczestników oraz jej uzupełnienie – m.in. o nowoczesne metody zarządzania i praktyczne sposoby wykorzystywane na co dzień w innych firmach. Co ważne, uczestnicy nie tylko uzupełniają wiedzę, ale i dowiadują się, jak stosować nowo zdobyte informacje w praktyce. To z kolei pozwala im na podjęcie realnych działań mających na celu np. poprawę sytuacji w firmie, co dla każdego pracodawcy będzie mieć ogromne znaczenie.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here