Jaki router wifi wybrać?

0
2189
Jaki router wifi wybrać

Router jest podstawowym elementem sprawnie funkcjonującej sieci w każdej firmie i domu. Dzięki niemu możliwe jest łączenie się z Internetem z różnych urządzeń, również bezprzewodowo. Obecnie routery z funkcją Wi-Fi są najpopularniejsze, gdyż znakomicie sprawdzają się nawet w przypadku obsługiwania kilku urządzeń jednocześnie. Jeżeli zamierzasz kupić router Wi-Fi, sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania.

  1. Netgear R7000
  2. D-Link AC1200 4G LTE DWR-953
  3. Jaki router Wi-Fi wybrać?

Routery Wi-Fi już dawno przestały być luksusem dostępnym jedynie dla części społeczeństwa. Dziś może z nich korzystać niemalże każdy, kto chce mieć dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu. Dzięki routerom z funkcją Wi-Fi bez trudu organizuje się pracę zdalną, ogląda się filmy w Internecie oraz korzysta się z sieci na wielu urządzeniach jednocześnie. Jeżeli potrzebujesz routera Wi-Fi, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i poznaj modele, na które warto postawić.

Netgear R7000

Jednym z polecanych routerów Wi-Fi jest model Netgear R7000. Urządzenie obsługuje dwie częstotliwości, co zapewnia więcej możliwości jego użytkowania. Pasmo 2,4 GHz jest przystosowane do przeglądania stron internetowych i pobierania plików, natomiast pasmo 5 GHz działa niezawodnie, gdy potrzebny jest większy transfer. Na szybszym paśmie można oglądać filmy 4K bez zacinania, a także grać w gry online.

Z pomocą Netgear R7000 można korzystać z drukarki i innych sprzętów z poziomu każdego urządzenia w domu. Wystarczy, że drukarka, kserokopiarka lub inne urządzenia biurowe zostaną podłączone do routera przez port USB. Atutem modelu jest szybka konfiguracja przez wbudowany port WAN oraz przyśpieszone działanie Internetu dzięki funkcji QOS, która optymalizuje podział pasma i pozwala cieszyć się wydajnym łączem z siecią.

D-Link AC1200 4G LTE DWR-953

Router D-Link AC1200 4G LTE DWR-953 to urządzenie idealne dla użytkowników, którym zależy na podsieci DMZ. Dzięki niej możliwe jest wydzielenie dostępnych serwerów na zewnątrz, co ułatwia wykonywanie wielu czynności. Ponadto router posiada dwie częstotliwości działania – 2,4 GHz oraz 5 GHz, tak samo jak model polecany powyżej. Port WAN jest natomiast udogodnieniem, umożliwiającym szybkie i proste skonfigurowanie sieci zewnętrznej od swojego operatora. Konfiguracja obejmuje wyłącznie podpięcie kabla.

D-Link AC1200 4G LTE DWR-953 posiada firewall, co zwiększa bezpieczeństwo sieci i chroni ją przed wieloma atakami. Model jest przystosowany do obsługi Internetu LTE w technologii 3G i 4G, które wciąż dominują na rynku. Za jakość połączenia odpowiada antena zewnętrzna o wysokiej wydajności.

Jaki router Wi-Fi wybrać?

Spośród wielu ofert routerów Wi-Fi trudno jest wybrać jeden najlepszy model dla siebie. W ofercie takiej jak https://www.oleole.pl/routery.bhtml znajdzie się wiele urządzeń, przystosowanych do potrzeb przeciętnych i wymagających użytkowników. Przede wszystkim powinno się pamiętać, by przy zakupie routera Wi-Fi nie kierować się jedynie ceną. Ważne jest zwrócenie uwagi na funkcje urządzenia. Dzięki nim możliwe jest szybkie połączenie się z siecią, korzystanie z różnych pasm oraz łączenie się z Internetem w odmiennych technologiach. Co ważne, w przypadku routera Wi-Fi powinno się dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę urządzeń, które mają być obsługiwane przez sprzęt oraz możliwość podłączenia do routera np. drukarki. Obie cechy przydają się nie tylko w biurach, ale również w przypadku tworzenia sieci prywatnej, z której korzystają wszyscy domownicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here