Jak romansować w pracy?

0
2521
Jak romansować w pracy?

Myśl o romansie w pracy od razu budzi pewne podniecenie – może jest to rezultat natychmiastowych skojarzeń z fascynującymi „wybrykami” przeróżnych postaci z filmów czy celebrytów czasów współczesnych. Spędzając z kimś długie godziny i głowiąc się wspólnie nad wieloma problemami, można naprawdę poznać tę drugą osobę i odczuć fascynację jej charakterem bądź wyglądem – to nieuchronnie prowadzi do romansu. Do tego przeciętny zakład pracy zapewnia mnóstwo okazji do flirtowania, a nawet do bliższych kontaktów z drugą osobą. Są chociażby wyjazdy integracyjne czy różne rodzaje imprez, podczas których wszyscy zapominają o sztywnych regułach i stają się bardziej otwarci. Romans w  pracy to całkowicie ludzka rzecz, ale wikłając się w taką relację, warto mieć na uwadze kilka kwestii:

  1. Zachowaj wszystko w tajemnicy

Romans romansem, ale w pracy jesteście pracownikami, a nie kochankami. Zachowujcie się tak, żeby inni nie musieli być świadkami waszych zbliżeń, pocałunków i innych czynności. Nie opowiadaj pozostałym zatrudnionym o tym, że bardzo się kochacie i co ze sobą robicie. Im mniej szczegółów, tym lepiej, zwłaszcza że tego typu związki bywają – niestety – niezbyt trwałe i musisz mieć na uwadze to, że po ich zakończeniu dalej będzie trzeba pracować w jednym zakładzie. Uważaj również na uczucia szefa i współpracowników, twoje sukcesy miłosne są może bardzo dla ciebie ważne, ale u innych osób mogą wywołać np. zażenowanie.

  1. Oddzielaj prywatę od pracy

To, że masz romans z kolegą czy koleżanką z pracy, nie powinno wpływać na to, w jaki sposób wykonujesz obowiązki zawodowe i jak się odnosisz do innych pracowników. Zdarza się bowiem, że zakochane osoby stają się zamknięte w sobie, myślą tylko o kolejnym spotkaniu ze sobą, na przykład na przerwie. Są wiecznie zamyślone, rozmarzone i spada ich wydajność. Postaraj się nie zapominać o stawianych ci wymaganiach zawodowych i rób wszystko najlepiej jak potrafisz, a ukochaną osobą zajmuj się dopiero w wolnym czasie.

  1. Zadbaj o swoją reputację

Romanse w pracy mają to do siebie, że w razie jakiegokolwiek niepowodzenia niezwykle łatwo o dotkliwą zemstę dotychczasowego partnera. Chociażby w sytuacji zerwania, bo „już się między nami nie układa”, partner może stwierdzić, że jest to twoja wina i zachować się w niekoniecznie dorosły sposób. Może cię np. obmówić wśród współpracowników lub urządzić głośną kłótnię. Tego typu zdarzenia stawiają cię w złym świetle i możesz wtedy stracić w oczach szefa lub stać się kimś mało wiarygodnym dla klientów.Jak romansować w pracy?

  1. Plotki, plotki

Najprawdopodobniej zaraz po tym, gdy ktoś się dowie o twoim romansie, pojawią się w firmie plotki. Jeśli nie będziesz jednak ich podsycać, wkrótce staną się nudne i w naturalny sposób wygasną. Niestety sporo osób nie może wytrzymać, by nie dzielić się radosną nowiną o romansie z każdym spotkanym pracownikiem. W takiej sytuacji nietrudno o powstanie wielu krzywdzących opinii, których istnienie będzie dla ciebie demotywujące, do tego może stać się przyczyną rozstania.

  1. Seks tylko w domu

Miejsce pracy, jak sama nazwa wskazuje, służy do pracy. Zrezygnuj ze zbliżeń w pustej sali konferencyjnej, w ubikacji czy na kserokopiarce. Ryzykujesz dość dużo, bo jeśli ktoś was przyłapie, w najłagodniejszej sytuacji skończy się wstydem i wybuchem plotek, w najgorszym – zwolnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here