Jak stracić pracę?

0
2546
Jak stracić pracę?

Żyjemy w czasach, w których trudno o dobrze płatną pracę, szefowie często wykorzystują pracowników, a młodzież wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu „lepszych perspektyw”. Mimo to możesz znaleźć się w sytuacji, gdy tak bardzo marzysz o zwolnieniu, że musisz wyjątkowo się postarać. Czasem np. pomimo wspaniałych kwalifikacji zwierzchnik w ogóle cię nie szanuje, a sama praca nie pozwala ci na rozwój. Proponujemy kilka metod pozwalających szybko doprowadzić do wymarzonej utraty pracy.

  1. Miłośnik internetu

Na pewno pracujesz przy komputerze i masz do niego dostęp przez cały czas. Świetnie! Wykorzystaj to. Surfuj po internecie, najlepiej odwiedzając strony typu Facebook czy Nk. Korzystaj też z komunikatorów różnego rodzaju, używaj kamerki i słuchawek z mikrofonem. Przeglądaj portale plotkarskie i oglądaj śmieszne filmiki na Youtube.

  1. Kawosz

Zabijaj czas, chodząc co chwilę po nową filiżankę kawy lub żeby odnieść poprzednią. Wychodź do łazienki czy rób sobie krótkie przerwy na papierosa. Możesz też co jakiś czas pójść do sklepu po coś do jedzenia lub gazetę. Często korzystaj z zakładowego automatu z napojami. Informuj innych pracowników i szefa, po co kolejny raz opuszczasz biuro.

  1. Konsument trunków wszelakich

Kup sobie piwo lub dwa i ustaw je na biurku, najlepiej otwarte. Możesz wyrażać głośno swój zachwyt na temat aktualnie nabytej marki piwa. Przyjdź do pracy po imprezie i  narzekaj głośno na swój stan, wyrażając ubolewanie, że nie masz ze sobą alkoholu, bo bardzo cię suszy. Postaraj się robić to w obecności szefa i kolegów z pracy.Jak stracić pracę?

  1. Ulubieniec klientów

Staraj się przyciągnąć uwagę klienta wyjątkową ruchliwością podczas rozmowy z nim. Możesz się np. drapać po różnych częściach ciała, często zmieniać pozycję. Dotykaj klientów, szturchaj ich łokciami, poufale klep po ramieniu czy po plecach. Nie zwracaj uwagi, jeśli nie będzie im się to podobało. Sposób jest świetny zwłaszcza wtedy, gdy rozdrażniony klient może złożyć na ciebie skargę. Dodatkowy efekt zapewni obgryzanie paznokci, plucie nimi wokół siebie, dłubanie w uszach, w nosie, drapanie się pod pachami lub poniżej pasa.

  1. Zaawansowany jogin

Naucz się, jak ćwiczyć jogę i jak medytować (wystarczy że dowiesz się mniej więcej jak wyglądają niektóre pozycje i na czym polega medytacja). Powiedz wszystkim obecnym w pomieszczeniu, żeby byli cicho przez dziesięć, piętnaście czy więcej minut, bo chcesz w spokoju pomedytować lub poćwiczyć. Powtarzaj procedurę co godzinę. Możesz zabierać z domu matę i specjalny strój do jogi, dzięki czemu zyskasz dodatkowych kilka minut, żeby przez ten czas nie pracować.

  1. Sprytny donosiciel

Nikt, kto z tobą pracuje, nie jest idealny. Każdy ma swoje małe grzeszki. Jeśli nawet jakaś osoba wydaje się ich nie mieć, spróbuj ją śledzić i podpatrywać, co robi, a na pewno znajdziesz na nią „haczyk”. Wszystkie spostrzeżenia i podejrzenia skrupulatnie przekazuj szefowi. Możesz informować go o każdym nowym zdarzeniu, które wydało ci się działaniem kolegi/koleżanki na szkodę wspólnego interesu. Zachęcaj szefa, by zwalniał takie osoby, bo są one niezbyt korzystne dla firmy, skoro popełniają tyle błędów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here