Jak wybrać odpowiednią narzutę na łóżko?

0
1481

Jeszcze do niedawna bardzo wiele osób zadowalało się spaniem na rozkładanej wersalce lub na kanapie. W ostatnich latach wracamy jednak do korzeni i znacznie częściej wybieramy pełnowymiarowe łóżka. Dbając o piękną aranżację wnętrza warto zatem zwrócić uwagę na to czym je przykryć. Idealna wydaje się być do tego celu niebanalna narzuta. Jak ją wybrać, aby w pełni spełniała nasze oczekiwania?

Rozmiar

Wybierając narzutę należy odpowiednio dobrać jej rozmiar. W związku z tym trzeba zmierzyć długość, szerokość oraz wysokość łóżka od podłogi do krańca materaca. Następnie należy zsumować ze sobą szerokość łóżka oraz iloczyn jego wysokości. Aby właściwie ustalić długość narzuty trzeba dodać do siebie długość łóżka oraz jego wysokość.

Materiał

Wybór materiału jest uwarunkowany przede wszystkim tym, jak wygląda pokój, w którym znajduje się nasze łóżko. Do wyboru są grubsze narzuty pikowane albo takie wykonane z pojedynczego materiału, czyli tak zwane pledy.

W zależności o naszego gustu oraz aranżacji pomieszczenia, materiał narzuty może być bardziej bądź też mniej wzorzysty. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dana narzuta jest miła i delikatna w dotyku, gdyż pewnie często będziemy na niej leżeć.

W przypadku doboru wzoru nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Są narzuty stosunkowo proste i jednokolorowe, ale są również kwieciste czy we wzory geometryczne. Właśnie dlatego narzutę warto jest kupić na samym końcu dopiero wówczas, gdy sypialnia jest całkiem wykończona.

Ceny

Koszt zakupu narzuty jest bez wątpienia bardzo zróżnicowany. Bardzo wiele zależy od jej wielkości, a także od tego z czego jest wykonana. Na rynku są dostępne modele kosztujące od kilkudziesięciu do kilkuset złotych dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Warto jednak pamiętać, że decydując się na zakup narzuty, warto rozważyć nieco wyższy wydatek. Cena ma bezpośrednie przełożenie na jakość materiału i grubość narzuty. Ma ona przecież nie tylko pięknie zdobić sypialnie, ale także chronić łóżko przed zabrudzeniami i kurzem.

www.home-bazaar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here