Jak wybrać rower elektryczny?

0
1538

Kobiety różnią się od mężczyzn budową ciała, charakterem, gustem i upodobaniami. Choć przedstawiciele obu płci bez problemu mogą poruszać się jakimkolwiek rowerem elektrycznym, to warto jednak wybrać model, który będzie zarówno wygodny, jak i pasujący do konkretnych oczekiwań.

Rower idealny dla Pań

Rowery damskie głównie kojarzą się z obniżoną górną rurą ramy, czyli z tzw. damką. To dość duże ułatwienie przy wsiadaniu i zsiadaniu z siodełka, jednak często odbywa się to kosztem zwrotności roweru. To całkiem dobre rozwiązanie w przypadku chęci pedałowania w bardzo kobiecych ubraniach. Wersje elektryczne oczywiście także są dostępne z tego typu ramą. Indywidualną decyzją kobiety jest, czy woli e-bike z obniżoną rurą, czy normalną. Panie mogą być bardzo zainteresowane innymi cechami roweru. Jedną z najważniejszych (a jakże!) jest kolorystyka modelu i ogólny efekt wizualny. Damski jednoślad musi być po prostu ładny. Kobiety o wiele częściej wybierają jasne kolory ramy. Biel, połączona z brązowym siodełkiem i kierownicą to typowy wybór płci pięknej. Mogą być to także inne kolory, ale z reguły Panie lubią się wyróżniać. W oparciu o sylwetkę można dobrać inaczej wyprofilowane siodełko, węższą kierownicę czy bardziej stabilne pedały. Skupić się też należy na silniku. W zależności od tego, po jakich podłożach będzie się jeździć najczęściej, warto wybrać odpowiednią moc oraz dostępne tryby wspomagania. Bardzo zaniedbywaną cechą jest także ciężar roweru. Wersje elektryczne mają większą masę od standardowych. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się na szlaku, więc nie warto wybierać jednośladu, którego kobieta nie będzie w stanie podnieść.

A co dla Panów?

Panowie z reguły wybierają modele o podniesionych górnych rurach ramy. Rower częściej służy jako narzędzie do treningów bądź wykonywania akrobacji, dlatego powinien być wytrzymalszy. Kolorystyka nie jest aż tak ważna, choć ciężko wyobrazić sobie mężczyznę na różowym jednośladzie. Wybierając e-bike, warto zwrócić uwagę na moc i osiągi silnika. Panowie, którzy preferują rowery górskie i wyprawy po trudnych szlakach powinni wybrać modele o większym momencie obrotowym. Do spokojnej rekreacji wystarczy słabszy rower. Ważna jest też maksymalna liczba kilometrów, którą można pokonać przy wsparciu elektrycznym, a także ilość programów. To znacznie ułatwi zaplanowanie trasy. Panowie częściej wybierają modele o większej liczbie biegów. Dziesięć lub jedenaście powinno być wystarczające, nawet dla najbardziej wymagającego kolarza.

Wszystkie niezbędne bajery

Panowie częściej wykorzystują rowery do uprawiania sportu i mogą być bardziej zainteresowani kompleksowym systemem mierzenia nie tylko parametrów jazdy, ale także pomiarem pracy własnego ciała. Dobrym rozwiązaniem może być zakup systemu, który integruje rower ze smartfonem. To dość wygodne i mobilne rozwiązanie. Paniom z reguły wystarcza zwykły miernik przejechanych kilometrów i spalonych kalorii, który można dodatkowo rozwinąć o nawigację GPS, by nie zgubić się w miejskiej dżungli.

E-bike jest zakupem stosunkowo drogim, który ma dobrze służyć właścicielowi przez całe lata. Dlatego bez względu na parametry silnika, czy konstrukcję ramy, musi przede wszystkim się podobać i być wygodny w użytkowaniu.

www.ridetolive.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArtykuły biurowe
Następny artykułKsiążki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here