Jak znajomość języka obcego wpływa na jakość życia? 3 pozytywne aspekty nauki języka angielskiego

0
5280

Czy wiesz, że według EF English Proficiency Index na rok 2018 ponad 62% Polaków komunikuje się w języku angielskim? Wiele wskazuje na to, że ze znajomością języka obcego wśród rodaków nie jest najgorzej. Nie zmienia to jednak faktu, że język to umiejętność nabyta, dlatego też należy ją pielęgnować i udoskonalać.

Jeśli nie masz motywacji do nauki języka obcego, najwyższy czas zapoznać się 3 pozytywnymi aspektami nauki języka angielskiego, które mogą znacząco podnieść jakość Twojego życia. Pamiętaj również, że każdy moment jest dobry na zdobycie nowych umiejętności. Nie szukaj wymówek. W dobie Internetu masz dostęp do wielu materiałów. A kluczem do sukcesu jest dobra organizacja czasu.

Szansa na zawodowy sukces

Jeśli chcesz podnieść swoje zawodowe kwalifikacje, nauka języka angielskiego to wybór idealny. Obecnie znajomość języków obcych i biegłe się nimi posługiwanie to często warunek konieczny do zmiany pracy, a nawet otrzymania awansu, czy podwyżki. W procesie rekrutacji właśnie znajomość języków obcych niemal zawsze brana jest pod uwagę w pierwszej kolejności. Nawet jeśli praca nie wymaga rozległych kompetencji językowych, osoba znająca języki obce ma zdecydowanie większe szanse na otrzymanie propozycji pracy. Co więcej, angielski często traktowany jest na równi z językiem polskim. Warto zatem pomyśleć nad nauką znacznie mniej popularnego języka, np. serbskiego, węgierskiego, czy mandaryńskiego.

Czysta przyjemność z podróży

Bariera komunikacyjna potrafi skutecznie uprzykrzyć podróż. Obecnie język angielski jest wszechobecny, szczególnie w turystycznych kurortach, dlatego jego znajomość nie tylko ułatwia, ale też umila podróżowanie. Jednak, gdy wybierasz się do kraju, gdzie język angielski nie jest populary, warto nauczyć się kilku wyrażeń w obcym języku. Lokalni mieszkańcy docenią Twój wysiłek, a Ty poznasz ich kulturę znacznie lepiej, a może nawet nawiążesz nowe znajomości. Pamiętaj, podczas podróży zdecydowanie korzystniej jest przyjąć perspektywę znacznie szerszą niż ta z basenowego leżaka w hotelu all inclusive.

Stymulacja mózgu

Nic tak jak języki obce nie stumulują Twojego mózgu. Przyswajanie nowego słownictwa i reguł gramatycznych to wspaniały trenining dla Twoich szarych komórek. Czy wiesz, że gęstość istoty szarej w dolnej korze ciemieniowej mózgu jest większa u osób dwujęzycznych niż u tych, którzy nie znają żadnego języka? Nauka języka angielskiego działa podobnie do siłowni. Ćwiczenia fizyczne stymulują wzrost mięśni, natomiast, kiedy wkładasz intelektualny wysiłek w naukę angielskiego, ćwiczysz swoje komórki mózgowe. W rezultacie kora mózgowa, odpowiedzialna za pamięć, rośnie, tym samym minimalizuje się ryzyko zachorowania na Alzheimera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here