Jak zrelaksować się po pracy – naturalne sposoby

0
2530
Jak zrelaksować się po pracy – naturalne sposoby

Odrobina relaksu po ciężkim dniu w pracy jest bardzo wskazana – dzięki temu możesz odprężyć się i wyciszyć, nabierając powoli sił na kolejną porcję wyzwań. Nie zawsze jednak wystarczy wygodnie usiąść i napić się kawy, by stres i podenerwowanie zniknęły, zastąpione przez pokłady nowej energii. Jeśli masz problem z szybkim zwalczaniem efektów stresu, wypróbuj naturalne sposoby – moc natury jest po twojej stronie!

  1. Pachnąca kąpiel jest świetnym sposobem na relaks. Wyobraź sobie, że jesteś sam, poza wszystkimi problemami, jakie tylko mogłyby na ciebie czekać. Dopasuj temperaturę wody i stwórz kojącą atmosferę dzięki zastosowaniu olejków aromatycznych. Godne polecenia są zapachy: lawendy, paczuli, drewna sandałowego, rumianku (i poza tym pełna dowolność). Zrelaksuj się w wannie, możesz dodatkowo poprawić klimat dzięki włączeniu przyjemnej muzyki.

 

  1. Za odczuwanie stresu bezpośrednio możesz „winić” swój układ nerwowy. Również w tym przypadku pomoże jeden z naturalnych sposobów. Zadbasz o swoje nerwy, zmieniając dietę tak, by dostarczać organizmowi witaminy B1, B2 oraz inne z tej grupy. Możesz na przykład jeść smaczne potrawy z podrobów typu wątróbka i nerki, dodać więcej pieczywa razowego, a jako przekąskę sięgać po orzechy. Jeśli nie masz takiej możliwości, są preparaty suplementujące, jednak dobrze byłoby je wybrać pod kontrolą specjalisty.

 

  1. Niektóre naturalne mieszanki (wykonane z ziół wymieszanych w odpowiednich proporcjach) będą idealne na kojącą herbatkę. Znajdź przepis i wykonaj dla siebie taki napój, który najlepiej zadziała tuż przed snem. Dzięki temu będziesz spać spokojnie i wstaniesz o wiele lepiej zrelaksowany. Zioła odpowiednie na herbatkę to na przykład lawenda, kozłek, pierwiosnek. Oprócz herbatki w podobny sposób można przygotować szybko działający syrop lub nalewkę -tutaj wymagana jest już zawartość cukru i spirytusu we właściwych proporcjach.Jak zrelaksować się po pracy – naturalne sposoby

 

  1. Ćwiczenia oddechu czy w ogóle ćwiczenia mają doskonały wpływ na zmęczenie i stres. Potrafią znakomicie zredukować napięcie, jakie najprawdopodobniej każdego dnia przynosisz ze sobą do domu. Znajdź chwilę na to, by poćwiczyć w wygodnej pozycji, przewiewnym ubraniu i najlepiej bez obecności czegokolwiek, co mogłoby cię rozpraszać. Zacznij ćwiczyć siedząc, z wyciągniętymi przed siebie dłońmi rób kolejne wdechy i wydechy. Oddychaj głęboko i zatrzymuj powietrze w płucach przez kilka sekund. Możesz powtarzać ćwiczenie kilkanaście razy, jeśli poczujesz taką potrzebę – przy dowolnej okazji.

 

  1. Walka ze stresem może odbywać się również w sferze psychicznej. Najprawdopodobniej kojarzysz naturalną metodę afirmacji. Są to zdania, które pozwolą ci uwierzyć w to, co sobie w ten sposób przekazujesz. Otoczenie się pozytywnymi stwierdzeniami posłuży jako swoisty rozkaz dla organizmu, który ma ograniczyć stres. Afirmacje możesz sobie powtarzać lub też zapisać je w różnych widocznych miejscach, na plakacie, na karteczce noszonej ze sobą w portfelu, itd. Dzięki posiadaniu przy sobie takiej małej pomocy w każdej chwili możesz na nią spojrzeć i poczuć się znacznie lepiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here