Kilka powodów, aby kupić dziecku basen z piłeczkami

0
4641
Kilka powodów, aby kupić dziecku basen z piłeczkami

Basen z piłeczkami dla dziecka to popularna atrakcja w każdym małpim gaju oraz na przyjęciu urodzinowym. Jest wspaniałym sposobem na wyzbycie się przez maluchy nadmiaru energii, wybieganie się i na zapewnienie im wielu minut wesołej zabawy w bezpieczny sposób, we w pełni kontrolowanych warunkach. Jest wiele powodów, dla których warto kupić taki sprzęt do ogródka lub do placówki wychowawczej takiej jak żłobek, lub przedszkole.

Po pierwsze: super zabawa

Ogromna ilość kolorowych piłeczek w jednym miejscu jest czymś, czemu dzieci nie potrafią się oprzeć. Istnieje duża różnorodność basenów – od małych, dla jednego lub dwójki dzieci, po prawdziwe giganty gdzie jednocześnie może bawić się kilkoro podopiecznych. Niektóre z nich wyposażone są w schodki lub podświetlane materace. Duże baseny pomieszczą w sobie nawet kilka tysięcy piłeczek. W sklepie Moje Bambino każdy znajdzie rodzaj basenu, jakiego szuka. Można tam również nabyć potrzebne do zabawy piłeczki. Nawet jeżeli te zostaną z czasem uszkodzone lub kilka się zgubi, to nic się nie stanie, ponieważ istnieje możliwość zakupu osobno zestawów tych elementów.

Po drugie: nauka

Basen z piłeczkami dla dziecka to nie tylko zabawa. Pod płaszczykiem beztroskiego biegania maluchy mogą nauczyć się kilku rzeczy. Głównie chodzi tutaj o:

– współpracę – bawiąc się razem, uczą się jak współdziałać, by osiągnąć zaplanowany cel,

– ćwiczenie pamięci – różnorodność piłeczek pomaga dzieciom w zapamiętywaniu kolorów,

– udoskonalenie umiejętności manualnych – co odbywa się poprzez ciągle zmaganie się z piłeczkami,

– poprawę koordynacji ruchowej.

Taka nauka poprzez zabawę jest od lat uważana za najlepszy sposób zdobywania nowej wiedzy oraz umiejętności. Dzieci same poznają swoje możliwości, pokonują kolejne bariery, stają się sprawniejsze i bardziej pewne siebie. Mnogość dostępnych basenów, także tych w sklepie Moje Bambino, pozwala na dobranie typu odpowiedniego do wieku dzieci oraz ich zdolności motorycznych.

Po trzecie: zdrowie

Dzieci ze swej natury uwielbiają biegać, skakać i zwiedzać wszelkiego rodzaju zakamarki. Jednak coraz powszechniejsze tablety i duża ilość czasu spędzana przed telewizorem powoduje, że niektóre z nich mają za mało ruchu. Zabawa w basenie wypełnionym ogromną ilością piłeczek pozwoli na poprawienie kondycji nawet największego leniucha.

Ruch wpływa dobrze na młode organizmy, pobudza krążenie i rozwija mięśnie. Wszystko to jest jak najbardziej pożądane i mile widzenie. Dlatego warto sprawić dzieciom w przedszkolu, szpitalu lub własnym pociechom basen, który da im możliwość dobrej, zdrowej i kształcącej zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here