Jak wybrać dobrą uczelnie dla kierunku fizjoterapia?

0
1442
Jak wybrać dobrą uczelnie dla kierunku fizjoterapia?

Definicja zawodu fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta do zawód medyczny, dawniej nazywany rehabilitantem. Ponieważ na świecie używano od dawna tego terminu w Polsce 10 lat temu zmieniono nazwę studiów i absolwenci otrzymują tytuł fizjoterapeuty. Na czym polega praca takiego specjalisty? Zajmuje się on poprawą zdrowia chorego stosując wszelakie terapie min. gimnastykę leczniczą, kąpiele lecznicze, masaże, terapię manualną, laseroterapię i pole magnetyczne. 

Jakie studia uprawniają do wykonywania zawodu fizjoterapeuty?

Aby móc nazywać się fizjoterapeutą nie wystarczy skończyć jakiegoś kursu. Niezbędne jest ukończenie studiów licencjackich i magisterskich lub ciągłych magisterskich. Przedmioty w takim nauczaniu są ujednolicane z tymi, których uczą się lekarze i pielęgniarki. Wykładowcami są lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy i inne osoby związane z zawodami medycznymi. wiedza zdobyta na studiach jest bezcenna. 

Fizjoterapia – studia zaoczne, czy to możliwe? Aby uzyskać tytuł fizjoterapeuty można studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Fizjoterapia zaocznie jest jak najbardziej możliwa. Często studenci zdobywając tytuł licencjata na studiach dziennych, kontynuują naukę na zaocznych studiach magisterskich. 

Jak wybrać dobrą uczelnię?

Fizjoterapia zaocznie czy stacjonarnie powinna być studiowana na dobrej uczelni, z odpowiednią kadrą i zapleczem zabiegowym. Wiedza zdobyta będzie wykorzystywana do ratowania zdrowia ludzi więc powinna być wszechstronna i kompletna. Absolwenci powinni być dobrze przygotowani do nienagannego wykonywania wszelkich zabiegów i stosowania urządzeń, ale przede wszystkim posiadać wiedzę o organizmie człowieka i schorzeniach, które dzięki pracy fizjoterapeuty można będzie leczyć. Doskonała uczelnią jest MUM (Mazowiecka Uczelnia Medyczna), gdzie od wielu lat kształcą się przyszli fachowcy w zawodzie fizjoterapii. Mogą oni pracować w placówkach służby zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych czy ośrodkach sportowych i szkolnictwie (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej). Nie ma znaczenia czy studia to fizjoterapia zaocznie czy dziennie, poziom jest utrzymany w każdym trybie nauczania. Fizjoterapia – studia zaoczne, kształci tak samo wartościowych specjalistów jak na studiach dziennych. Nie ma różnicy w poziomie i kwalifikacjach. Studiując w MUM ma się pewność, że zdobyta wiedza zaprocentuje w pracy z potrzebującymi pacjentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here