Nazwy fryzur męskich

0
5188
Nazwy fryzur męskich

W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety spędzają godziny w łazience, by ułożyć włosy i przez cały dzień cieszyć się modną stylizacją. Mężczyźni coraz odważniej podchodzą do tematu trendów i nie poprzestają wyłącznie na szamponie i grzebieniu, a stosują całą gamę produktów, które mają na celu wystylizować fryzurę. Również w salonach fryzjerskich cięć jest bardzo wiele, a fryzjerzy muszą znać wszystkie nazwy fryzur męskich oraz oczywiście potrafić je wykonać. Jeśli, jako mężczyzna nie bardzo orientujesz się w nazwach i fryzurach im przypisanych, przedstawiamy małą ściągę.

Nazwy fryzur męskich

Fade – czyli cieniowane, postrzępione włosy. Boki oraz tył są bardzo mocno wygolone, włosy na górze są wycieniowane, a przejście między warstwami postrzępione.

Short back and slides – w tłumaczeniu krótkie boki i tył. W przypadku tej fryzury boki oraz tył głowy mamy krótkie, a góra jest nieco dłuższa.

Slide part – Jest to elegancka fryzura z przedziałkiem. Włosy na górze układane są w jedną stronę, a boki zaczesywane do tyłu.

Pompadour – fryzura ta ma mocno przycięte boki i tył, a przedziałek jest wyraźnie widoczny.

Undercut – czyli zaczes. Boki i tył są ścięte bardzo krótko,a włosy na górze są dłuższe i zaczesane do tyłu.

Top knot – w Polsce nazywany też związany zaczes. Fryzura samuraja lub fryzura wikinga. Boki są bardzo krótkie, a tył na tyle długi, że wiązany jest w kucyk bądź kok. Fryzura ta jest największym trendy 2018 roku.

Man bun – długie włosy związane w kuc lub kok.

Buzz cut, – czyli bardzo krótko ostrzyżone włosy w stylu żołnierskim.

Nazw fryzur męskich jest znacznie więcej. Jeśli wciąż nie znalazłeś swojej fryzury, koniecznie przejrzyj magazyny w swoim salonie fryzjerskim. Tam na pewno znajdziesz wiele propozycji i inspiracji.

Fryzura a broda

Bardzo popularnym trendy wśród mężczyzn jest broda lub nieduży zarost. Warto wiedzieć, że i tutaj mamy wiele kombinacji, które dobrane we właściwy sposób, mogą podkreślić rysy twarzy i wydobyć jej największe atuty. Na przykład do twarzy kwadratowej zaleca się krótszy zarost na bokach i nieco dłuższy na policzkach. Największy wybór mają mężczyźni o twarzy owalnej, ponieważ do ich kształtu twarzy pasuje niemal każdy rodzaj zarostu.

www.olmik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here