Kwalifikacje ACCA – jak przygotować się do egzaminu?

0
3044
Kwalifikacje ACCA – jak przygotować się do egzaminu?

Kwalifikacje ACCA to cenione na rynku finansowym umiejętności, które pozwalają poszerzyć wiedzę i możliwości pracownika, powodując, że staje się bardziej konkurencyjny na rynku pracy. Osoby, które pozytywnie przejdą przez egzamin ACCA, mogą z powodzeniem szukać zatrudnienia nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Jednak, żeby pomyślnie przejść przez egzaminy, trzeba się do nich dobrze przygotować. Warto pomyśleć o specjalistycznym kursie.

Czym są kwalifikacje ACCA?

ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants to międzynarodowa organizacja, która skupia specjalistów finansowych z całego świata. Jej siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, a żeby zostać jej członkiem, trzeba spełnić dwa warunki: zdać 13 egzaminów w ramach programu ACCA i wykazać się praktyką zawodową. Kwalifikacje ACCA to umiejętności zawodowe, które w międzynarodowym środowisku biznesowym, cieszą się sporym prestiżem i popularnością. Na szkoleniach ACCA, można zdobyć fachową wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, a także poznać tajniki nowoczesnego zarządzania. Kandydaci wzbogacają wiedzę na temat:

  • zarządzania przedsiębiorstwem w nowatorski sposób,
  • audytu,
  • rachunkowości zarządczej,
  • rachunkowości finansowej,
  • zarządzania ryzykiem,
  • planowania strategicznego,
  • prawa i podatków.

Kompleksowy charakter szkoleń sprawia, że osoby, którym uda się je ukończyć, automatycznie stają się bardziej konkurencyjni na rynku pracy (nie tylko polskim, ale też zagranicznym).

Kwalifikacje ACCA – prestiżowe umiejętności

Do egzaminów ACCA powinni przystąpić wszyscy, którzy chcą odnieść sukces w dowolnej dziedzinie gospodarki. Jakie są najważniejsze profity wynikające ze zdobycia kwalifikacji ACCA?

  • Prestiż

To bez wątpienia jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z dziedziny finansów i rachunkowości i zarządzania. Spotyka się z uznaniem pracodawców na całym świecie. Dzięki niej, można znaleźć pracę nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, a przy tym, zwiększyć swoje szanse na objęcie stanowiska wyższego szczebla.

  • Konkurencyjność

Osoba, której z sukcesem udało się przejść przez wszystkie egzaminy ACCA, automatycznie staje się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla potencjalnych pracodawców. Jednocześnie wzbudza uznanie u obecnego pracodawcy, zwiększając tym samym swoje szanse na awans lub objęcie stanowiska kierowniczego.

  • Kompleksowa wiedza

ACCA to szansa na zgłębienie tajników wiedzy z zakresu zarządzania finansami w firmie. To także możliwość wyspecjalizowania się w wybranej dziedzinie.

  • Praktyczne umiejętności

Program ACCA jest oparty na studiach przypadków, których odzwierciedlenie można bez trudu odnaleźć w przyszłej pracy zawodowej. Zatem, studenci, oprócz niezbędnej teorii, zdobywają także praktyczne umiejętności, stanowiące nieocenione wsparcie w ich karierze i dalszym rozwoju.

  • Globalny standard

Do egzaminu ACCA można podejść w dowolnym miejscu na świecie. Wszystko dlatego, że jego treść jest ujednolicona, a kandydaci podchodzą do niego w tym samym czasie. To właśnie sprawia, że po uzyskaniu pozytywnego wyniku, można szukać pracy na każdym kontynencie.

Egzamin ACCA – jak się do niego przygotować?

Pozytywny wynik z egzaminu ACCA, musi być poprzedzony solidną nauką. Żeby odpowiednio przygotować się do testu, należy skorzystać z profesjonalnych szkoleń, takich jak to: https://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/acca,1/, które jest organizowane przez EY Academy of Business. Dlaczego warto wybrać właśnie to szkolenie? Oto najważniejsze powody:

  1. Firma, która je organizuje, może poszczycić się 25-letnim doświadczeniem w tym zakresie.
  2. Wszyscy wykładowcy posiadają kwalifikacje ACCA, a dodatkowo są praktykami w branży biznesowej.
  3. Szkolenia są transmitowane na żywo, co powoduje, że można w nich brać udział z dowolnego miejsca.

Uczestnicy szkolenia, mają szansę zdobyć zaawansowaną wiedzę z zakresu:

  • międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej,
  • podejmowania decyzji zarządczych,
  • strategii finansowych i biznesowych,
  • polskiego prawa podatkowego,
  • prawa handlowego.

Łączny czas nauki, liczony od rozpoczęcia szkolenia do zdania ostatniego egzaminu, wynosi średnio od 2,5 roku do 4 lat. Warto przy tym pamiętać, że student ma maksymalnie 7 lat na zdanie wszystkich egzaminów, od momentu rozpoczęcia poziomu Strategic Professional. Warto pamiętać o tym, że oprócz rzetelnego uczestnictwa w kursie, równie istotna jest samodzielna nauka, na którą dobrze jest poświęcić około 8 godzin tygodniowo. Co ciekawe, absolwenci kierunków ekonomicznych, mają prawo do ubiegania się o zwolnienie z niektórych egzaminów ACCA. Szkolenia, podobnie jak i sam egzamin, jest prowadzone w języku angielskim.

Kwalifikacje ACCA krok po kroku

Co zrobić, żeby zdobyć kwalifikacje ACCA? Najpierw należy samodzielnie zarejestrować się na stronie organizacji ACCA lub zrobić to za pośrednictwem EY Academy of Business. W tym drugim przypadku, wszelkie formalności są dopełniane przez EY, który monitoruje cały proces rejestracji, m.in. w imieniu kandydata dokonuje opłat w ACCA, związanych z rejestracją, egzaminami czy opłatami rocznymi oraz wysyła dokumenty do ACCA. Po dokonaniu rejestracji, można przystąpić do szkolenia ACCA. Kompleksowy kurs organizowany przez EY, umożliwia szybkie opanowanie materiału niezbędnego do zdania egzaminu. Szkolenie odbywa się najczęściej w weekendy, w Warszawie. Dodatkowo, jest transmitowane na żywo, dzięki czemu można w nim wziąć udział z dowolnego miejsca, przy użyciu laptopa, tabletu czy smartfona. Ostatni krok to egzamin, który jest organizowany przez ACCA. Sesje egzaminacyjne są organizowane cztery razy w roku, w tym samym czasie na całym świecie. W Polsce, do egzaminu można podejść w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Egzaminy ACCA z poziomu Applied Knowledge można również zdawać komputerowo, niezależnie od wyznaczonych terminów.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here