Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pieca lub kominka?

0
1304
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie pieca lub kominka?

Ciepło bijące z rozżarzonego paleniska w zimny jesienny wieczór, tego typu marzenie sprawia, że wielu na etapie budowy lub przebudowy domu myśli o instalacji kominka. Jednak w domu przy płonących drwach można się ogrzać nie tylko przy kominku, ale też przy niektórych piecach, o ile mają przeszklone palenisko. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Zanim kupimy piec

Czy to budowa kominka czy instalacja wolnostojącego pieca jest możliwa tylko jeżeli budynek spełnienia pewne wymogi. Przede wszystkim w domu musi znajdować się komin dymowy do którego będzie można podpiąć czy to piec, czy kominek. Dlatego warto już na etapie projektowania domu zapewnić sobie dodatkowy przewód kominowy na wypadek instalacji kominka. W niektórych przypadkach instalacja tego typu urządzeń grzewczych, zwłaszcza tych o wysokiej mocy, może wymagać też instalacji dodatkowych nawiewów.

Piec czy kominek, w czym tkwi różnica

Widokiem płonącego drewna można się cieszyć, niezależnie od tego czy kupimy piec czy zainstalujemy kominek. Jednak zwykle piec wystarczy zamontować za pomocą dodatkowych rur kominowych oraz uszczelnić by móc cieszyć się takim widokiem. Instalacja kominka jest zwykle bardziej skomplikowana i wymaga przygotowania odpowiedniej zabudowy, a co za tym idzie jest bardziej kosztowna. Z drugiej strony w kominku cała instalacja ukryta jest za zabudową, a dzięki temu dużo łatwiej zastosować tzw. płaszcz wodny, który pozwala rozprowadzić ciepło z kominka na inne pomieszczenia.

Postaw na jakość i fachowe doradztwo

Budowa kominka czy instalacja pieca wolnostojącego to inwestycja na lata. Urządzenie, które instalujemy powinno nie tylko cieszyć wyglądem i ogrzewać, ale przede wszystkim być trwałe. Warto wybrać sprawdzone marki, jak te które oferuje Manufaktura Kominków (https://manufaktura-kominkow.pl). W swoich salonach w Koszalinie i Redzie ta niewielka firma oferuje kominki, piece i akcesoria firm JØTUL, Scan i IGNIF. Co więcej Manufaktura Kominków to nie tylko fachowa obsługa i doradztwo. Oprócz sprzedaży urządzeń grzewczych ta niewielka polska firma oferuje również usługi montażu czy pierwszego rozpalenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here