Najczęstsze dolegliwości kobiece

0
1527

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmagała się z dolegliwościami związanymi z układem rozrodczym. Wszelkie pojawiające się objawy na ogół są dyskomfortem, którego nie da się przeoczyć. Prędzej czy później, nawet najbardziej zatwardziałe przeciwniczki gabinetów lekarskich, decydują się na wizytę u specjalisty. Jakie diagnozy najczęściej padają w w gabinetach lekarzy ginekologów.

Grzybica – jakie symptomy choroby?
Grzybica pochwy objawia się upławami, które są koloru białego o nieprzyjemnym zapachu. Dodatkowo pojawia się mocne zaczerwienienie w okolicach warg sromowych, nieznośnie swędzenie i pieczenie. Kiedy wyłapiemy początki zakażenia, można próbować leczyć się domowymi sposobami czyli na przykład różnego rodzaju nasiadówkami ziołowymi. Jeśli to nie pomoże, w aptece dostępne są maści, globulki i płyny do irygacji bez recepty. Jak nie widać konkretnej poprawy nieunikniona będzie wizyta u lekarza.

Zakażenie bakteryjne pochwy – czym się charakteryzuje?
Przy zakażeniu bakteryjnym pochwy obserwuje się podobne symptomy jak przy grzybicy, ale tutaj leczenie na własną rękę jest bezcelowe. Konieczna jest porada lekarza, który zrobi wymaz, aby zdiagnozować bakterię. Po diagnostyce można wdrożyć odpowiednie leczenie, a po zakończonej terapii koniecznie iść na kontrolę.

Torbiel jajnika – jakie są typowe objawy?
Bardzo dokuczliwy ból w podbrzuszu, który nie jest bólem związanym z cyklem miesięcznym. Dodatkowo mogą pojawić się upławy o brunatnym zabarwieniu pomiędzy miesiączkami. Często spóźniający się okres lub zupełny jego brak, mogą świadczyć o tym, że pojawił się torbiel. Wizyta u lekarza ginekologa, badanie palpitacyjne, USG brzucha lub USG dopochwowe to diagnostyka zalecana w tego typu dolegliwościach.
Torbiele pojawiają się i znikają, dlatego lekarze w pierwszej fazie zalecają obserwację. Należy zgłosić się na wizytę kontrolną za około trzy miesiące. Dość często zdarza się, że po tym czasie zmiany już nie ma lub zmniejszyła się. Kiedy jednak obserwuje się progres, należy dostosować się do terapii zaleconej przez lekarza.

www.metalzine.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here