Szukamy przyczyn problemów trawiennych

0
1448

W dzisiejszych czasach panuje powszechna moda na bycie pięknym i wysportowanym. Wspólnym mianownikiem bycia fit i atrakcyjnego wyglądu jest zdrowie, do którego przywiązujemy coraz większą wagę. Ludzie zdecydowanie nie powinni zamykać się z własnymi problemami w czterech ścianach, ale stawiać czoła przeciwnościom. Wciąż jednym z większych problemów wśród społeczeństwa jest nadwaga i to niezależnie od wieku. Spożywamy dużo przetworzonej żywności, słodyczy i nie stronimy od używek. Za to bardzo daleko nam do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nawet uczniowie nagminnie starają się unikać sportu wręczając nauczycielom zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego. Do czego prowadzi szereg zaniedbań zdrowotnych z naszej strony?
Prócz tego, że źle czujemy się w swoim ciele, cierpi nasz cały organizm. Borykamy się ze zgagą, osłabieniem, brakiem energii, problemami trawiennymi i gastrycznymi. W wyniku nieodpowiedniej diety coraz częściej miewamy biegunki naprzemiennie z zaparciami, uczucie przelewania się w brzuchu, a także bardzo wstydliwy problem wszystkich ludzi, czyli gazy. Znamy różne przyczyny powstawania gazów w jelitach – jak unikać i radzić sobie z problemem?
Gazy w jelitach najczęściej powstają przez to co spożywamy. Zdecydowanie powinniśmy unikać produktów strączkowych i warzyw kapustnych, a także cebuli, czosnku oraz owoców zawierających duże ilości cukru. Prócz tego powinniśmy odstawić słodycze oraz ograniczyć tłuste potrawy, które w przypadku powolnego metabolizmu i problemów trawiennych, zalegają w jelitach i zaczynają być poddawane procesowi gnilnemu. Stąd fermentacja i zwiększona ilość gazów o bardzo nieprzyjemnej woni. Jeśli poprawimy jakość spożywanych przez nas produktów, a problem gazów wciąż będzie się utrzymywał, możemy podejrzewać u siebie zespół jelita drażliwego, który jest efektem nerwicy jelit przez co podaż gazów jest zwiększona. Jedną z możliwych przyczyn powstawania gazów w jelitach jest także gadulstwo. Podczas jedzenia powinniśmy zdecydowanie unikać długich rozmów oraz popijania posiłku napojami.

www.toysboard.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajczęstsze dolegliwości kobiece
Następny artykułCukier
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala3/domains/machinaedukacyjna.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here