Szukamy przyczyn problemów trawiennych

0
1494

W dzisiejszych czasach panuje powszechna moda na bycie pięknym i wysportowanym. Wspólnym mianownikiem bycia fit i atrakcyjnego wyglądu jest zdrowie, do którego przywiązujemy coraz większą wagę. Ludzie zdecydowanie nie powinni zamykać się z własnymi problemami w czterech ścianach, ale stawiać czoła przeciwnościom. Wciąż jednym z większych problemów wśród społeczeństwa jest nadwaga i to niezależnie od wieku. Spożywamy dużo przetworzonej żywności, słodyczy i nie stronimy od używek. Za to bardzo daleko nam do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Nawet uczniowie nagminnie starają się unikać sportu wręczając nauczycielom zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego. Do czego prowadzi szereg zaniedbań zdrowotnych z naszej strony?
Prócz tego, że źle czujemy się w swoim ciele, cierpi nasz cały organizm. Borykamy się ze zgagą, osłabieniem, brakiem energii, problemami trawiennymi i gastrycznymi. W wyniku nieodpowiedniej diety coraz częściej miewamy biegunki naprzemiennie z zaparciami, uczucie przelewania się w brzuchu, a także bardzo wstydliwy problem wszystkich ludzi, czyli gazy. Znamy różne przyczyny powstawania gazów w jelitach – jak unikać i radzić sobie z problemem?
Gazy w jelitach najczęściej powstają przez to co spożywamy. Zdecydowanie powinniśmy unikać produktów strączkowych i warzyw kapustnych, a także cebuli, czosnku oraz owoców zawierających duże ilości cukru. Prócz tego powinniśmy odstawić słodycze oraz ograniczyć tłuste potrawy, które w przypadku powolnego metabolizmu i problemów trawiennych, zalegają w jelitach i zaczynają być poddawane procesowi gnilnemu. Stąd fermentacja i zwiększona ilość gazów o bardzo nieprzyjemnej woni. Jeśli poprawimy jakość spożywanych przez nas produktów, a problem gazów wciąż będzie się utrzymywał, możemy podejrzewać u siebie zespół jelita drażliwego, który jest efektem nerwicy jelit przez co podaż gazów jest zwiększona. Jedną z możliwych przyczyn powstawania gazów w jelitach jest także gadulstwo. Podczas jedzenia powinniśmy zdecydowanie unikać długich rozmów oraz popijania posiłku napojami.

www.toysboard.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajczęstsze dolegliwości kobiece
Następny artykułCukier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here