Cukier

0
2481

Kiedy zachorowałam na cukrzycę, czułam, że mój świat się kończy. Nie wiedziałam czy będę w stanie dopilnować mojej diety i robić sobie zastrzyki z insuliną. W głowie słyszałam tylko pytanie: „Jak obniżyć poziom cukru we krwi?”. Najgorsze dla mnie było to, że jestem raczej kiepska w pilnowaniu rzeczy, które musiały być robione regularnie. Za każdym razem, kiedy przechodziłam na dietę, poddawałam się po kilku dniach, bo nie byłam w stanie dopilnować tego, żebym jadła o określonych porach. Z ćwiczeniami było tak samo. bo czasem ćwiczyłam trzy razy dziennie, a czasem zapominałam, że miałam w ogóle iść na trening.
Bałam się, że to samo będzie się działo teraz. Byłam przerażona. Bałam się, bo wiedziałam, że jak nie dopilnuję mojej diety i zastrzyków insulinowych, mogę nawet umrzeć, a przynajmniej wylądować w szpitalu. Nie znosiłam szpitali, więc bardzo mi zależało na tym, żeby więcej tam nie trafić.
Jak obniżyć poziom cukru we krwi? Nie miałam pojęcia, ale musiałam się dowiedzieć, bo ta wiedza może mi się okazać niezbędna. Miałam w poniedziałek spotkanie z moim lekarzem, który miał mi wszystko wyjaśnić na spokojnie, ale ja chciałam wiedzieć to teraz, bo wiedziałam, że w sumie to nie mogę czekać za długo. Zaczęłam więc szukać informacji w internecie. Usiadłam przed moim komputerem, włączyłam przeglądarkę i zaczęłam wpisywać w wyszukiwarkę kolejne pytania, które mnie nurtowały. Znalazłam jakieś forum dla cukrzyków, kiedy już przez dobre dwie godziny przeszukiwałam internet. Napisali tam, że istnieje świetna aplikacja na telefon, dzięki której można nie tylko pilnować diety, ale też ustawić powiadomienia, które będą nam przypominać o tym, że należy zrobić zastrzyk.
Pobrałam tą aplikację od razu i zaczęłam ją przeglądać. Faktycznie, można było tam pilnować diety i przypominać sobie o zastrzykach, ale najfajniejszą funkcją dla mnie było to, że można było ją połączyć z urządzeniem do mierzenia poziomu cukru we krwi. Było mi to bardzo na rękę, więc od razu to zrobiłam i zaczęłam używać.

www.mordewind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here