Nauka angielskiego przez Skype

0
1777
Nauka angielskiego przez skype

Rozpoczęcie nauki całkiem nowego języka to dla wielu z nas bardzo duże wyzwanie. Poza podjęciem wysiłku intelektualnego, wymaga również systematyczności. Niemniej jednak w XXI w. bez znajomości dodatkowego jezyka ani rusz. Najlepiej byłoby zdobywać wiedzę z zakresu języka obcego od tak zwanego native speakera, czyli osoby, która wychowała się w kraju, gdzie obowiązującym językiem był ten, którego pragniemy się nauczyć. Nauka języka angielskiego jest obecnie na tyle popularna, iż szkoły językow obcych prześcigają się ciągle w ofertach. Większość z pośród nich oferuje jednakże stacjonarne kursy nauki, które swoją formą nie zawsze jednak odpowiadają wszystkim osobom zainteresowanym. Co z osobami, które mają wiele obowiązków, albo też pracują w niezbyt standardowych godzinach jak na przykład wieczorami i popołudniami, kiedy to na ogół odbywają się zajęcia ?. Istnieje na szczęście możliwość nauki języka angielskiego na odległość.

Na odległość, czyli jak?

Co zatem skrywa się za tym terminem : na odległość? Możemy śmiało odpowiedzieć, że nowoczesne technologie. W czasach, kiedy to rzeczywistość wirtualna i realną istnieją praktycznie równolegle, zaś granice między nimi prawie się zatarły, nauka języka angielskiego jest możliwa również przy pomocy innowacyjnych rozwiązań. 

Idealnym narzędziem, które może nam służyć do nauki języka angielskiego na odległość będzie komunikator Skype, który pozwoli nam na połączenie chociażby ze wspomnianym native speakerem, czy po prostu ze znajomą osobą biegle władającą językiem. Skype pozwala na połączenie się ze sobą dwóm, albo też grupie osób znajdujących się w jednym czasie na dwóch krańcach świata. Zatem można powiedzieć, że w XXI wieku nauka języków obcych na odległość nie zna żadnych ograniczeń. 

Nauka angielskiego w domu, jak i na tropikalnych wyspach

Nowa metoda nauki języka angielskiego, Metoda Skandynawska, którą umożliwia program Skype to rozwiązanie dla osób, które ze względu na swoje miejsce zamieszkania, sytuację rodzinną, czy też charakter pracy nie będą w stanie brać udziału w stacjonarnych zajęciach z nauczycielem. Ponadto dla wielu osób zacisze własnego domu jest idealnym miejscem do nauki języka obcego, a zamiast zajęć w grupie wolą indywidualną konwersację z native speakerem. 

Nauka języka obcego na odległość to idealne rozwiązanie również dla tych, którzy mieszkają na przedmieściach, co utrudnia dojazd na zajęcia stacjonarne. Po co mamy stać w korkach, jeżeli w tym samym czasie możemy przyswajać słownictwo i zwroty po angielsku? Kurs przy pomocy Skype sprawdzi się również w wypadku wszystkich tych, którzy nierzadko podróżują, albo zmieniają miejsce swojego pobytu. Obywatelom świata poznanie języka angielskiego pozwoli na nawiązanie całkiem nowych znajomości, zdobycie dużo lepszej pracy. Da również możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. Z nauki nie musimy rezygnować nawet, jeżeli zdecydujemy się na miesięczne albo roczne wakacje na krańcu świata. Angielski za pomocą Skype’a to również dobra opcja dla wszystkich tych, którym trudno będzie wygospodarować czas wolny na poczet dodatkowych aktywności. Jeżeli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, albo opiekujesz się osobą starszą, możesz mieć ich na oku, jednocześnie chłonąc wiedzę z zakresu języka obcego, przekazywaną przez Skype’a. 

Z Internetem można wszystko

Jedynym warunkiem, który musi być spełniony, aby móc wziąć udział w lekcjach języka angielskiego poprzez Skype będzie dostęp do Internetu, a ten w obecnych czasach jest praktycznie nieograniczony. Angielskiego na odległość znacznie wygodniej będzie się nam uczyć korzystając podczas lekcji z komputera, niemniej jednak w sytuacji awaryjnej możemy użyć również smartfona. Dodatkową zaletę kursu języka angielskiego przez Skype’a jest fakt, że materiały do nauki możemy otrzymać drogą elektroniczną, dzięki czemu zaoszczędzimy na drogich podręcznikach. Ponadto dzięki temu, że zajęcia odbywają się na ogół jeden na jeden – cała uwaga native speakera będzie skupiona wyłącznie na nas, co przełoży się na szybkie postępy w nauce języka angielskiego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here