Jak rozpocząć naukę francuskiego?

0
1917
Jak rozpocząć naukę francuskiego

Chcesz nauczyć się francuskiego lub planujesz swoją przyszłość z krajem frankofońskim? Z pewnością najważniejsze będzie poznanie języka francuskiego od podstaw. Przyda nam się w wielu sytuacjach codziennych oraz zawodowych, a także znajomość innego języka niż angielski jest bardzo pożądana na rynku pracy. Jak zatem rozpocząć naukę francuskiego? Wybrać samodzielną naukę czy w szkole językowej? Wszystkie wątpliwości poruszymy w poniższym artykule.

Jak uczyć się francuskiego? Praktyczne wskazówki

Przede wszystkim naukę francuskiego należy rozpocząć od zdobycia odpowiedniego słownictwa. Bez opanowania podstawowego słownictwa trudno nam będzie rozumieć niektóre zdania, ćwiczenia czy konstrukcje językowe. Następnie dopiero możemy zacząć od poznania zwrotów, podstawowej gramatyki czy sposobu konstruowania zdań. Pamiętajmy, aby ucząc się francuskiego wprowadzać różnorodność do swojej nauki. Dlatego należy korzystać z ćwiczeń, dzięki którym możemy wysłuchać przykładowych rozmów, czytać dialogi czy powtarzać słówka. Pozwoli nam to na zdobycie niezbędnych umiejętności lingwistycznym, a także lepiej osłuchamy się z językiem.

Gdy opanujemy już podstawowe słownictwo czy gramatykę, warto do swojej nauki wprowadzić nieco odmiennych ćwiczeń. Alternatywne metody nauki sprawią, że lepiej przyswoimy język, poznamy wymowę czy sposób układania zdań. Mowa głównie o takich czynnościach jak:

  • oglądanie filmów i seriali,
  • czytanie książek, gazet, blogów,
  • słuchanie piosenek, audiobooków,
  • rozmowa z obcokrajowcami lub osobami, które znają francuski.

Umożliwi nam to poznanie języka od strony praktycznej, a my wprowadzimy różnorodność do swojego planu nauki, niezależnie czy decydujemy się na francuski w domu, czy w szkole językowej.

Nauka francuskiego – samodzielnie czy w szkole językowej?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób uczyć się języka – czy nauka samodzielna będzie tak skuteczna, jak zajęcia w szkole językowej? Opinie są bardzo różnorodne i zazwyczaj indywidualne. Gdy decydujemy się na naukę francuskiego w domu, musimy liczyć się z tym, że szybko może dopaść nas znudzenie oraz brak motywacji. Wszystko to za sprawą tego, że zazwyczaj nie mamy do czynienia z osobą, która nadzorowałaby naszą pracę, czy wskazywałaby ewentualne błędy. Nauka w domu wymaga zatem dużo samozaparcia oraz oczywiście systematyczności. Gdy chcemy uczyć się samodzielnie, wybiera się najczęściej kursy online lub z lektorem za pomocą komunikatorów. Popularne stają się również aplikacje na telefon, dzięki którym możemy uczyć się w każdym miejscu, nawet w drodze do pracy lub szkoły.

Uczyć się języka francuskiego można także za pomocą kursów w szkole językowej. Oferują oni zazwyczaj bardzo indywidualny plan nauki oraz metodę nauczania, która ma sprawić, że nauczymy się języka w odpowiednim czasie na wysokim poziomie. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jesteśmy pod nadzorem wykwalifikowanej kadry lektorów, która nie tylko przekazuje nam niezbędną wiedzę, ale również czuwa nad postępami pracy. Mamy więcej motywacji do nauki oraz ćwiczymy wszystkie niezbędne zagadnienia językowe (w tym pisanie, czytanie, rozumienie ze słuchu oraz przede wszystkim mówienie). W szkole językowej masz szansę rozwijać naukę języka w praktycznych sytuacjach, dlatego jego wykorzystanie w życiu codziennym będzie zdecydowanie łatwiejsze. Placówki oferują szeroki wybór kursów w różnych formach, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Francuski Warszawa – gdzie w stolicy uczyć się języka?

Naukę francuskiego możesz rozpocząć w domu lub w szkole językowej. Na samym początku warto ustalić sobie cel językowy, aby móc się motywować w gorszych chwilach. Język francuski przydaje się, gdy chcemy rozpocząć pracę w innym kraju lub w międzynarodowej firmie oraz podjąć studia za granicą. Dlatego, gdy zamierzamy uczyć się w szkole językowej, należy wybrać odpowiednią placówkę. Szukasz szkoły, w której możesz uczyć się na miejscu lub online? Zależy Ci na placówce w stolicy? Wybierz francuski Warszawa ProfiLingua, a przekonasz się, że nauka może być niezwykle prosta. Możesz uczyć się na miejscu w szkole lub wybrać zajęcia online, gdzie poznajesz francuski w domu, w biurze, w kawiarni lub w dowolnym miejscu, w którym jesteś.

Nauka języka francuskiego przyniesie wiele korzyści i bez trudu będziesz mógł porozumieć się z  innymi za granicą w różnych sytuacjach życia codziennego oraz zawodowego.  

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here