Nieleczone zatoki a grzybica

0
1797

Choroby układu pokarmowego, okolic zatok czy gardła są jednymi z bardziej powszechnych dolegliwości jakie towarzyszą nam w ciągu całego życia. Rodzice z pewnością bardzo często walczą z przeziębieniami swoich dzieci. Bóle głowy, brzucha, częsty kaszel czy chore zatoki u dziecka – jak pomóc?
Sposobem na chore zatoki są wszelkiego rodzaje napary z ziół takich jak rumianek, pokrzywa czy mięta. Bardzo dobrze na tę przypadłość działa picie gorącego rumianku, a także zupy takie jak rosół. Skutkiem nieleczonego zakażenia zatok może być rozwinięcie choroby do takich rozmiarów, że będzie potrzebna kuracja antybiotykiem, dlatego warto zadbać o ochronę zdrowia już we wczesnym stadium choroby.
Nieleczone zatoki mogą być przyczyną bólów gardła, zapalenia uszu czy nawet płuc. W niektórych przypadkach może doprowadzić zakażenia jakim jest candidoza czyli grzybica układu pokarmowego. Jest to bardzo poważna choroba. Jej leczenie polega nie tylko na płukaniu żołądka, ale także na długotrwałej kuracji i przyjmowaniu leków. Może to zniszczyć organizm. Niektórzy twierdzą, że przez tę chorobę powodowany jest brzydki zapach z ust? To może być grzybica jamy ustnej, która rozwinęła się przez zakażenie układu pokarmowego. Zwracajmy zatem uwagę na to co jemy. Ważne jest, by dokładnie myć owoce przed jedzeniem. Zwróćmy uwagę, czy talerze, z których jemy czy kubki z piciem nie zostały nawiedzone przez muchy bądź inne owady, które mogły na nich złożyć swoje jaja. Z pewnością uchroni nas to przed zapadnięciem na grzybicę układu pokarmowego.

www.radiobc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here