(Nie)pożądany stan

0
1660

Każdy człowiek miał kiedyś gorączkę. Stan ten to wedle najprostszej definicji przekroczenie temperatury ciała powyżej 36,6 stopnia Celsjusza.
Osoby, które dotyka ten zdrowotny proces często zadają sobie pewne pytanie które i my zadajmy. Gorączka – kiedy jest korzystna i kiedy trzeba ją zbijać? Odpowiedź zależy od sytuacji, organizmu i genezy gorączki.
W niektórych przypadkach gorączka jest zbawienna dla naszego organizmu gdyż pozwala skutecznie zwalczać infekcje. Szczególnie u dzieci drobne przekroczenia temperatury ciała o pół lub jeden stopień Celsjusza nie są zagrożeniem. Wielu lekarzy mówi o tym jako o szkoleniu organizmu w zakresie zwalczania infekcji. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt wysoka temperatura ciała może być zagrożeniem dla zdrowia a nawet życia. Zbyt wysoka temperatura osłabia organizm w wyniku nasilenia procesów katabolicznych. Przekroczenie temperatury ciała człowieka powyżej 39 stopni powoduje złe samopoczucie i uniemożliwia wykonanie codziennych czynności zaś gorączka powyżej 41,5 stopnia jest już zagrożeniem życia. Według ocen większości specjalistów gorączkę powyżej 39 stopni powinno się już zbijać a gorączkę dwa stopnie wyższą należy bezwzględnie ograniczać. Należy to czynić bez względu na okoliczności w celu ratowania zdrowia i życia człowieka.
Jak zbijać gorączkę? Przede wszystkim należy odpoczywać. W takim stanie powinno się ograniczyć wykonywanie pracy zawodowej czy nauki. Najlepiej pozostać w łóżku pamiętając o regularnym nawadnianiu organizmu. Gdy rośnie ciepłota ciała, organizm traci dużo wody poprzez proces pocenia się dlatego będąc w stanie gorączki należy przyjmować dużo wody.
Jeśli odpoczynek nie ogranicza gorączki w należytym stopniu, powinno się przyjąć leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Wiele takich specyfików otrzymamy w aptece bez recepty.
Jednak gdy gorączka utrzymuje się i nie jesteśmy pewni jej przyczyn należy odwiedzić lekarza, który na pewno przepisze nam odpowiednie leki i poradzi jak skutecznie pokonać osłabienie organizmu.

www.bikeaction.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here