Pomocy, boli ząb!

0
1726

Wszyscy zgodzą się, że bólu zęba nie należy, a nawet nie da się zignorować. Niezależnie od przyczyny bólu, trzeba pilnie umówić wizytę u dentysty. Można jednak na wiele sposobów złagodzić ból na czas oczekiwania na poradę lekarską.
Niemal każdy dorosły Polak doświadczył choć raz w życiu tego, jak nieprzyjemny jest ból zęba – jak sobie z nim radzić? Wszystko zależy od przyczyny bólu.
Jednym z powodów odczuwania dyskomfortu mogą być odsłonięte szyjki zębowe. Spożywanie zimnych lub gorących napojów i posiłków może wówczas wywołać przeszywający ból. Pomóc może w tym przypadku pasta na nadwrażliwość. Należy również zmienić szczoteczkę i technikę szczotkowania.
Najczęstszą przyczyną bólu zęba jest jednak próchnica. Choroba ta systematycznie niszczy tkanki zęba i w momencie, kiedy jej zasięg obejmie żywe komórki, zaczyna powodować dotkliwy ból. Jeśli ząb zaczyna boleć nagle, na przykład w środku nocy, zwykle oznacza to, że stopień uszkodzenia jest już bardzo duży. Należy wówczas udać się jak najszybciej do dentysty, celem rozpoczęcia leczenia kanałowego.
Czasem jednak pacjent musi dość długo poczekać na wizytę u specjalisty. W jaki sposób można sobie wówczas poradzić z dojmującym bólem? Z pomocą przychodzą środki przeciwbólowe. Naturalne działanie łagodzące ból ma również olejek z goździków, którego miejscowe zastosowanie może przynieść wyraźną ulgę w cierpieniu. Jeśli chodzi o środki farmaceutyczne, to zażyć możemy lek na bazie paracetamolu lub ibuprofenu. Skuteczne w uśmierzeniu bólu są też leki przeciwzapalne. Należy jednak przestrzegać bezwzględnie wskazań znajdujących się na ulotce, aby substancji tych nie przedawkować.
z silnym bólem mamy również do czynienia po ekstrakcji zęba. Wówczas, oprócz wymienionych wyżej leków przeciwbólowych można wykorzystać również chłodny napar z szałwii. Okłady z lodu również są w takim przypadku skutecznym sposobem niesienia ulgi w cierpieniu.
Należy pamiętać o tym, że bólu zęba nie można ignorować. oprócz doraźnego łagodzenia tej dolegliwości należy bezwzględnie zadbać o znalezienie i usunięcie jego przyczyny.

www.fabrykafigury.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here