Problemy zdrowotne i ich zwalczanie

0
1681

Organizm ludzki jest bardzo silny i może wiele przetrwać, lecz nie jest niestety odporny na każdą chorobę i wciąż zagraża mu wiele dolegliwości oraz zaburzeń.
Najgroźniejsze dla człowieka są choroby ogólnoustrojowe, czyli takie, które dotyczą całego organizmu. Przykładami takich właśnie chorób mogą być: wirusowe zapalenie wątroby, mukowiscydoza, otyłość, cukrzyca, odra, nowotwory, a także mnóstwo innych, niebezpiecznych chorób.
W każdym razie, bardzo groźne są zaburzenia widzenia w przebiegu chorób ogólnoustrojowych. Często występują one w wyniku zachorowania na cukrzycę oraz nadciśnienie tętnicze, a także choroby z kręgu neurologicznych.
Kolejnym tematem jest leczenie farmakologiczne kamicy nerkowej, czyli schorzenia układu moczowego. Wyróżniamy kilka rodzajów kamienicy nerkowej i w zależności od nich dobiera się odpowiednie leki.
Jod w ciąży – działanie przyjmowanie niedobór oraz inne ważne informacje na ten temat. Na początku należy wspomnieć, dlaczego w ogóle jod jest tak ważny, szczególnie podczas ciąży. Jod znajduje się w tyroksynie, czyli hormonie produkowanym przez tarczycę. Jod należy więc przyjmować, aby utrzymać odpowiednią równowagę hormonalną tarczycy, nie tylko przyszłej matki, ale również rozwijającego się płodu. Mniej więcej około 11 tygodnia ciąży płód zaczyna sam produkować tyroksynę, jod natomiast musi pobierać z organizmu kobiety. Brak odpowiedniej ilości jody może spowodować u dziecka wrodzony niedobór jodu, u matki natomiast wpływa niekorzystnie na samopoczucie, powoduje ciągłe zmęczenie i zdenerwowanie.

www.psfs.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here