Ciekawostki ze świata zdrowia

0
1707

Co to są katechiny?
Są to związki zwane przeciwutleniaczami, których działanie polega na hamowaniu powstawania szkodliwych dla organizmu wolnych rodników (które są m.in. przyczyną powstawania niektórych chorób i starzenia się naszego organizmu) jak i usuwaniu metali ciężkich. Najwięcej katechin występuje w owocach takich jak jabłka, morele, truskawki, śliwki (co najistotniejsze najwięcej jest ich w skórce oraz bezpośrednio pod nią, dlatego powinniśmy unikać obierania tych owoców), a także w herbatach każdego rodzaju oraz winie.
Grypa żołądkowa – objawy – leczenie
Grypa żołądkowa to choroba zakaźna, wirusowa układu pokarmowego przenoszona droga kropelkową lub przez zakażoną żywność. Jej objawy mogą pojawić się już po 10-12 godzinach od zakażenia i są to najczęściej bóle brzucha, wymioty i biegunka. Ponadto pojawia się gorączka, ogólne osłabienie organizmu, brak apetytu, bóle mięśni i dreszcze. Trwają one co najmniej 4 dni do nawet tygodnia. Leczenie jest głownie objawowe i polega na uzupełnianiu wody traconej na skutek biegunki i pocenia się. Dobry wpływ na łagodzenie objawów ma picie wywarów z ziół takich jak mięta, czarnego bzu, szałwii, a także zimne okłady. Kluczowy jest odpoczynek chorego i powolne wprowadzanie łagodnej diety.
Dieta VLCD
W tłumaczeniu na polski jest to dieta z bardzo niską zawartością kalorii w diecie. Ilość kalorii w ciągu dnia wynosi 800 – 1000 kcal. Zawiera ona wszystkie potrzebne do funkcjonowania organizmu składniki odżywcze. Polega ona na wymieszaniu gotowych produktów dzięki czemu otrzymuje się posiłek pełnowartościowy. Można stosować dietę łączoną tzn. 1-3 posiłki wg tej diety oraz pozostałe dwa stosując dietę niskokaloryczną tradycyjną. Jest przeznaczona dla osób z otyłością u których dieta niskokaloryczna (czyli z ujemnym bilansem) nie przynosi efektów.

www.paralotna.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here