Przepis na skuteczną naukę języka obcego

0
2148

Wiedząc ile korzyści daje umiejętność posługiwania się obcym językiem, wiele osób decyduje się na podjęcie nauki drugiego języka. Jednak ich oczekiwania wobec przebiegu nauki (prosto, szybko i skutecznie) bywają dość złudne, przez co ich zapał szybko maleje… Poniżej zdradzamy niezwykle skuteczny przepis na naukę języka obcego, składający się jedynie z trzech składników.

Wysoka motywacja to podstawa

Motywacja to największe wyzwanie, przed jakim staniesz, rozpoczynając naukę języka obcego. Chcieć nie znaczy móc – jeśli twoja motywacja będzie zbyt słaba, zmarnujesz tylko swój czas. Musisz mieć świadomość, iż naukę drugiego języka cechuje długoterminowość, podczas której napotkasz różne przeszkody. Tylko odpowiednia motywacja sprawi, iż przetrwasz wszelkie trudności i systematycznie będziesz dążył do wyznaczonego przez siebie zamierzenia, jakim jest opanowanie umiejętności komunikowania się w wybranym przez siebie języku. Masz problem w odnalezieniu w sobie motywacji? W życiu bywa tak, iż to właśnie jakiś cel rodzi wysoką motywację wewnętrzną. Dlatego też warto określić pewien zamiar, który będzie cię determinował podczas całego procesu nauki. Zadaj sobie pytanie: „po co się uczę i co chcę przez to osiągnąć?”. Cel może być dowolny, jednak musisz dokładnie wiedzieć, czego chcesz, aby wytworzyć w sobie wysoką motywację do nauki języka obcego.

Zaangażowanie nauczycieli i ich wsparcie

Rola nauczyciela w nauczaniu języków obcych jest niezwykle ważna. Wiele zależy od jego otwartości, doświadczenia, umiejętności przekazywania swojej wiedzy czy sposobu prowadzenia lekcji. Miej jednak na uwadze, iż każdy nauczyciel jest inny. Nie oznacza to więc, że lektor języka angielskiego z dwudziestoletnim doświadczeniem nauczy cię języka o wiele lepiej i szybciej niż lektor świeżo po studiach. Odpowiedni nauczyciel języka obcego powinien wyróżniać się wysoką kreatywnością, która utrzyma, a nawet zwiększy poziom twojej motywacji. Sposób prowadzenia lekcji musi podtrzymywać chęć do nauki i inspirować do coraz większego zgłębiania tajników danego języka. Nie bez znaczenia jest także zaangażowanie nauczyciela i stworzenie przyjaznej atmosfery, która wytworzy między tobą a lektorem więź i zaufanie. Dzięki temu będziesz mógł śmiało i bez wahania zwrócić się do lektora w przypadku napotkania jakichkolwiek problemów.

Odpowiednia szkoła języków obcych

Stawiasz na wygodę i postanawiasz zapisać się do szkoły języków obcych znajdującej się najbliżej twojego domu? Wybór odpowiedniej szkoły to niezwykle ważna decyzja, która nie powinna opierać się wyłącznie na dogodnej lokalizacji. Od trafności w jej wyborze zależy tempo postępów w nauce, niegasnąca motywacja i łatwość pokonywania kolejnych etapów nauki czy napotykanych problemów. W Polsce istnieje około 6 tysięcy podmiotów specjalizujących się w nauczaniu języków obcych, więc masz w czym wybierać. Zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy, takich jak metoda nauczania, liczba kursantów w danej grupie czy kwalifikacje lektorów. Znaczna większość szkół językowych oferuje darmową lekcję pokazową, dzięki czemu możesz osobiście zweryfikować, czy kurs w danej szkole spełni twoje oczekiwania.

Źródło: 3WAY – Kursy językowe dla firm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here