Przygotowujesz się do przeprowadzki? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć

0
2021
przeprowadzki

Zmiana miejsca zamieszkania to poważne przedsięwzięcie, które może spędzać nam sen z powiek. O ile jednak przygotujemy się do niego odpowiednio wcześnie, wszystko powinno przebiec sprawnie i bez zbędnych komplikacji. O czym należy pamiętać, przygotowując się do przeprowadzki?

Kluczowe pozostaje właściwe zabezpieczenie wszystkich przedmiotów codziennego użytku. Chodzi tu zwłaszcza o te rzeczy, które są podatne na uszkodzenia i dość łatwo mogą ulec stłuczeniu, zarysowaniu, czy zniszczeniu na skutek upadku, wstrząsów albo mocnego uderzenia. Odpowiednie zapakowanie wszystkich przedmiotów i zabezpieczenie ich na czas transportu powinno być jedną z najistotniejszych kwestii. Warto się do tego dobrze przygotować, włączając w to zakup akcesoriów do pakowania i przemyślany plan działania.

Najważniejsze jest planowanie

Dlaczego przygotowanie planu jest tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że podczas przeprowadzki rzadko udaje nam się spakować wszystko w jeden dzień. Zabezpieczanie rzeczy i przygotowanie ich do transportu warto rozpocząć nawet na dwa tygodnie przed jej planowanym terminem. Wszystko zależy oczywiście od ilości zgromadzonych przedmiotów. Nie ulega jednak, że pozostawienie pakowania na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Stres, że nie zdążymy ze wszystkim na czas, może być złym doradcą, który doprowadzi do nieodpowiedniego zabezpieczenia cennych przedmiotów i w konsekwencji do ich uszkodzenia. Dlatego warto już wcześniej wszystko zaplanować i spakować rzeczy, których chwilowo nie używamy. Ostatniego dnia pakujemy wyłącznie te przedmioty, które będą używane w dniu przeprowadzki.

Przygotowanie akcesoriów

Kiedy już zaplanujemy naszą przeprowadzkę, musimy przygotować wszystkie niezbędne akcesoria, które przydadzą się podczas pakowania. Wśród nich nie może zabraknąć kartonowych pudeł. W kartony tekturowe różnych rozmiarów zaopatrzymy się w hurtowni internetowej E-hurtownia-opakowan.pl. Dodatkowo możemy tam kupić wiele innych akcesoriów niezbędnych do pakowania, np.: folię stretch, folię bąbelkową, papier do pakowania, narożniki ochronne, wypełniacze do paczek, poduszki powietrzne, taśmy pakowe itp.

Niezwykle istotne pozostaje dopasowanie rodzaju opakowania do konkretnego przedmiotu. W kartonach tekturowych można transportować wiele rzeczy, jednak sposób ich zabezpieczania powinien się różnić w zależności od tego, jak bardzo podatne są na uszkodzenia. Szczególnej uwagi wymaga elektronika, szklane naczynia, porcelana oraz sprzęt RTV i AGD. W ich przypadku zaszkodzić mogą nawet drgania, czy niewielkie wstrząsy. Dlatego warto dodatkowo zabezpieczyć przedmioty poprzez zastosowanie wypełniaczy do paczek albo powietrznych poduszek. Unieruchomione w kartonie przedmioty rzadziej ulegają uszkodzeniom i są znacznie bezpieczniejsze.

Opisuj paczki

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto pamiętać. Każda paczka powinna zostać dobrze opisana, z uwzględnieniem tego, co znajduje się w środku oraz nazwy pomieszczenia, w którym przedmiot znajdzie się docelowo. Taki zabieg znacznie ułatwi organizację życia w nowym miejscu i pozwoli łatwo zlokalizować konkretne przedmioty. Dzięki temu znacznie łatwiejsze będzie też rozpakowywanie, ponieważ wszystkie przedmioty znajdą się od razu w tych pomieszczeniach, w których powinny. Na paczkach oczywiście zaznaczamy również, które z nich zawierają rzeczy kruche, delikatne i podatne na uszkodzenia.

Sama przeprowadzka nie będzie straszna, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy. Warto pamiętać, by przygotowania rozpocząć wcześniej i zaplanować swoje działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here