Ręcznie robiona karuzela nad łóżeczko jako drewniana ozdoba pokoju dziecięcego

0
1393

Drewniane czy plastikowe? Zalety drewnianych karuzel

Przyjemność korzystania z drewnianych zabawek

Wszyscy zgodzą się, że drewniane akcesoria dla dzieci w jakiś sposób lepiej kojarzą się od tych plastikowych. Dlaczego tak jest? Na pewno pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl wszystkim mamom, jest przyjemność z dotykania i hałasowania drewnianymi zabawkami. Może to mieć kluczowe znaczenie dla niesfornej pociechy, która reaguje płaczem na wszystko, co ją w najmniejszym stopniu zdenerwuje. Drewno zawsze jest ciepłe i naturalne w dotyku, a odgłos zetknięcia drewnianych sprzętów nigdy nie będzie bardzo drażniący, a w wielu przypadkach może być też kojący.

Trwałość drewnianych karuzel

Niepodważalną zaletą takich karuzel jest ich jakość wykonania. Wszystkie drewniane dekoracje są robione ręcznie, co oznacza indywidualne podejście do każdej pojedynczej sztuki. Nie ma możliwości, by niedopracowana lub wadliwa część trafiła do sklepu. Takie zabawki ciężko jest połamać, zdeptać i zniszczyć co samo w sobie wynika z materiału, z którego są zrobione.

Nowe życie drewnianych ozdób pokoju

Dodatkowym atutem drewna może być jego wygląd po długim czasie zabaw. Nabierze ono indywidualnego charakteru, co pozwoli na jeszcze większe przywiązanie do zabawki, a w przyszłości kto wie, być może trafi ona do kolejnego pokolenia? Jeśli mówimy o czasie rzędu kilkudziesięciu lat, to pamiętajmy, że takiej zabawce zawsze możemy dać drugie życie poprzez ponowne pomalowanie, przez co znów będzie jak nowa!

Wyjątkowość ręcznie robionych karuzel nad łóżeczko

Taka karuzela to także świetna ozdoba pokoju dziecięcego. Trwałość ręcznie robionego wyposażenia do pokoju dziecka idzie w parze z jego niepowtarzalnością. Decydując się na taki zakup, masz pewność, że nikt nie będzie miał dokładnie takiej samej ozdoby czy zabawki. W końcu są one nie tylko ręcznie robione, lecz także ręcznie malowane ekologicznymi i, co najważniejsze, nieszkodliwymi dla dziecka farbami wodnymi.

Drewniany zestaw karuzeli czy pojedyncze zawieszki?

Ręcznie robiony zestaw karuzel

Gotowy komplet karuzeli nad łóżeczko Twojej pociechy wraz z zawieszkami będzie idealny, jeśli już wiesz, że Twój malec pasjonuje się samochodami lub kocha zwierzątka. W końcu nie każdy chłopiec chce mieć nad swoim łóżeczkiem małe zoo, a mało która milusińska życzy sobie karuzeli z zestawem kolorowych pojazdów. A może już od pierwszych dni Twoje dziecko wykazuje zainteresowanie geometrycznymi figurami?

Drewniany szkielet karuzeli do indywidualnego ozdobienia

Jeśli zainteresowania Twojej pociechy nie mieszczą się w gotowych zestawach z zawieszkami, wtedy warto zerknąć sprzedawany samodzielnie ręcznie wykonany szkielet. Do takiego mobilu samemu dobrać można wybrane zawieszki różnego rodzaju. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć różne pasje Twojego malucha w jednej drewnianej karuzeli!

Ręcznie malowane modele zwierząt, brył i samochodów

Szeroki wybór modeli i kolorów pozwoli nadać wyjątkowości karuzeli nad łóżeczkiem Twojego dziecka. O różnorodności znaczy także ręcznie malowany każdy detal. Wszystko to naturalnymi i bezpiecznymi dla Twojego malucha farbami, zachowując przy tym wyrazistość kolorów przyciągającą małego pasjonata drewnianych zabawek.

Kolorowe czy czarno-białe zawieszki do karuzeli?

Jeśli Twój smyk stawia pierwsze kroki wśród zabawek, to pamiętaj, by zastanowić się nad wyborem farb. Te kolorowe mogą niechcący za bardzo odstręczać jego uwagę od kształtów i samego ruchu zawieszek. Lepiej wtedy sięgnąć po te czarno-białe, które będą idealne na sam początek poznawania otaczającego go świata. Pamiętaj, że możesz z czasem wymieniać poszczególne elementy wprowadzając go powoli w różnorodny świat kolorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here