Powrót do przeszłości, czyli o tym, dlaczego warto kupować drewniane zabawki

0
1222
drewniane zabawki

Czy wydawało Ci się, że drewniane zabawki odeszły dawno do lamusa? Jeśli tak, to jesteś w błędzie. Dorośli wspominają je z nieukrywanym wzruszeniem, dzieci natomiast odnajdują w nich to, co rodzice sprzed lat. Wydaje Ci się, że Twoje dziecko woli nowocześniejsze zabawki? Może warto się przekonać. Zabawki drewniane posiadają bowiem wiele wspaniałych zalet.

Dlaczego właśnie zabawki drewniane?

Dlaczego drewniane, a nie plastikowe? Właściwie to nie ma co demonizować plastikowych zabawek. Widnieją one na półkach wielu sklepów i widnieć będą a dziewczynka, która nie posiada swojej lalki barbie to chyba rzadkość. Nie mniej, warto podarować swoim dzieciom w prezencie zabawkę wykonaną z drewna i zobaczyć co się stanie. Gwarantujemy, że gdy tylko w do rąk dziecka trafią drewniane zabawki, to te nie będą chciały się od nich oderwać. Wszystko dlatego, że rozbudzają one wyobraźnię maluchów.

Klocki drewniane bawią i uczą

Cały sekret tkwi w różnych kształtach i kolorach. Gdy podarujemy naszemu dziecku klocki o różnych kształtach geometrycznych, to zacznie ono wykorzystywać maksymalnie własną wyobraźnię. Może stworzyć zamek albo kilka domków lub wież. Wszystko zależy od naszego malucha. Nieocenioną zaletą zabawy klockami drewnianymi jest fakt, że najmłodsze dzieci mogą uczyć się dzięki nim kolorów i figur. Nawet tak prosta zabawa, jak układanie klocków, może pomóc nam w edukowaniu malucha.

Jeśli chodzi o nauczanie poprzez zabawę, to bardzo przydatne okazują się także układanki drewniane. Najmłodsze dzieci mają możliwość przy ich pomocy poznawać otaczający ich świat. Będą one dotykać klocki, obracać w rączkach, przyglądać się kolorom i kształtom. Starsze dzieci natomiast będą rozwijać swoje umiejętności analityczne. Klocki drewniane zazwyczaj posiadają konkretne kształty, które nalezy odpowiednio dopasować do wyżłobienia na drewnianej podstawce. Dzieci uczą się więc cierpliwości, a ich umysł nieustannie pracuje przy dobrej zabawie.

Drewniane zabawki a motoryka mała Twojego dziecka

Ogromną zaletą zabawek wykonanych z drewna jest rozwijanie motoryki małej u dzieci. Jest to możliwe oczywiście dzięki klockom i układankom drewnianym, ale i pomocne okazują się drewniane przeplatanki. Przybierają one przeróżne kształty. Mogą to być buty albo inne przedmioty codziennego użytku, ale również zwierzęta. Cała zabawa polega na tym, aby w odpowiedni sposób przekładać sznurki przez dziurki umiejscowione w zabawkach. Oczywiście, jeśli chodzi o buta, to dziecko powinno przekładać sznurek, tak jak to jest w przypadku wiązania tej części garderoby. Jeśli natomiast chodzi o inne kształty, to dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię i przekładać sznurki wraz z koralikami tak, aby osiągnąć oczekiwany przez siebie efekt. W ramach tej zabawy dziecko także pracuje nad swoją cierpliwością, ale i rozwija kreatywność oraz wspomnianą motorykę małą. Dzięki niej dziecko szybciej i lepiej opanuje umiejętność chwytania i precyzyjnego posługiwania się różnymi przedmiotami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here