Studia podyplomowe – poznaj plusy tego rozwiązania

0
1543
Studia podyplomowe

Wykształcenie jest bez wątpienia bardzo ważną kwestią, szczególnie dla młodych osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy, szukając stabilnego zatrudnienia. Świetnym pomysłem na podniesienie swoich kwalifikacji są uzupełniające studia podyplomowe. Nie wierzysz? Przeczytaj!

Podniesienie kwalifikacji

Wprawdzie dyplom ukończenia uczelni wyższej nie gwarantuje zdobycia satysfakcjonującej, dobrze płatnej pracy, ale z pewnością bardzo to ułatwia. Obecnie jednak tytuł licencjata czy nawet magistra bywa niewystarczający. Z tego względu coraz więcej osób posiadających wyższe wykształcenie decyduje się na udział w różnorodnych szkoleniach, kursach lub tzw. podyplomówkę. Są to studia uzupełniające, na które mogą się zapisać zarówno absolwenci studiów I, jak i II stopnia. Zazwyczaj trwają  2 semestry i są silnie skonkretyzowane na dziedzinie, której dotykają, pozwalając uczestnikom zdobyć specjalistyczną widzę z wąskiego zakresu. Dzięki temu podnoszą oni swoje kwalifikacje, stając się ekspertami na danym polu. Nowe umiejętności przydają się w pracy, a  dodatkowo bardzo często otwiera to drogę do awansu.

Przebranżowienie

Rynek pracy jest wymagający, ale również bardzo elastyczny. Wykształcenie kierunkowe nie oznacza możliwości podjęcia pracy tylko w tej profesji. Wręcz przeciwnie – coraz częściej zdarza się, że osoby nieusatysfakcjonowane swoją dotychczasową karierą zawodową postanawiają po 10 lub 15 latach zmienić zawód. Drogę do takiej decyzji otwierają im właśnie studia podyplomowe, które w stosunkowo krótkim czasie pozwalają na uzyskanie nowych kompetencji.

Oczywiście kierunki studiów podyplomowych przeznaczone są dla osób, których dotychczasowe wykształcenie w jakimś stopniu z nimi współgra, trudno więc oczekiwać, że humaniści będą mogli zrobić podyplomówę np. z budownictwa, otwiera się jednak przed nimi wiele różnorodnych dróg np. z zakresu pedagogiki, psychologii, lingwistyki itp. Dzięki temu mogą podjąć próbę przebranżowienia i znalezienia lepiej płatnej czy bardziej interesującej pracy.

Nowe znajomości

Studia podyplomowe to również doskonały pretekst do poznania nowych, ciekawych osób – nie tylko innych studentów, ale również wykładowców, którzy często są osobami czynnie pracującymi w zawodzie. Nawiązanie z nimi kontaktu bardzo pomaga w późniejszym znalezieniu lub zmianie pracy.

Hobby

Część osób decyduje się na rozpoczęcie studiów podyplomowych dla samej chęci rozwoju. Pasjonują się daną dziedziną i chcą zgłębiać wiedzę na ten temat. Dzięki temu stają się nieocenionymi specjalistami i autorytetami w danej dziedzinie.

Jak wybrać najlepsze studia podyplomowe?

Decydując się na studia podyplomowe warto przejrzeć ofertę wielu uczelni, by wybrać tę, która oferuje nie tylko najciekawszy kierunek, ale również wysoki poziom kształcenia i wykwalifikowaną kadrę. Osoby mieszkające i planujące studia w Warszawie mogą skorzystać np.  z oferty renomowanej, cieszącej się dobrymi opiniami wśród studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Ekologii: http://www.wseiz.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here