Studia z przyszłością – czyli jakie?

0
1972
Studia z przyszłością – czyli jakie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi jest rozczarowanych studiami. W związku z tym uczelnie świecą pustkami, ponieważ młodzi ludzie wolą iść do pracy, aby zdobyć praktyczne umiejętności. Czy są jeszcze kierunki, które warto studiować?

Śmiało możemy mówić o kierunkach po ukończeniu, których studenci będą mogli znaleźć pracę. Z pewnością zawodami na, które zawsze będzie realne zapotrzebowanie, są lekarze i prawnicy. O ile w charakter tego pierwszego są wpisane ćwiczenia praktyczne, to jeśli chodzi o prawo coraz częściej uczelnie publiczne, zaniedbują aspekt praktyczny. W efekcie młodzi absolwenci nie spełniają oczekiwań wymagającego rynku pracy. U młodego człowieka pojawia się rozczarowanie i obiecująca kariera prawnicza odchodzi w zapomnienie. W efekcie wzrasta też zainteresowanie studiami na prywatnych uczelniach, gdzie młodzi ludzie szukają przede wszystkim wyższej jakości kształcenia.

Czym zatem kierować się przy wyborze studiów? Takie kierunki jak prawo studia jednolite powinny być poparte przede wszystkim praktyką. Oznacza to obecność na rozprawach sądowych i wcielanie się w rzeczywiste role procesowe. Nauka powinna być oparta o analizę case study. W ten sposób student nie tylko zdobywa wiedzę, ale staje się również pewny swoich umiejętności. Poznaje tajniki interesującego go zawodu i zdobywa kompetencje, którymi będzie mógł się pochwalić w swoim CV.

Wszystko to doskonała baza do dalszej kariery. Innowacyjną propozycją dostosowaną do potrzeb ówczesnego rynku pracy są studia na kierunku prawo o profilu praktycznym. Takie można znaleźć w ofercie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wyróżnikiem kształcenia na tej uczelni jest kadra praktyków i 25-letnie doświadczenie. Jej prestiż podkreślają liczne nagrody i wyróżnienia. To uczelnia, która oferuje różnorodne studia magisterskie, co sprawia, że z pewnością każdy znajdzie idealny kierunek dla siebie.
Już dziś odwiedź naszą stronę i zapoznaj się z pełną ofertą studiów pod adresem: www.ahe.lodz.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here