Szkolenia CIT w Akademii LTCA

0
1551
Szkolenia CIT w Akademii LTCA

Zmiany w podatkach dochodowych, obowiązujące od początku 2019 roku, dla wielu przedsiębiorców są trudne do wdrożenia i rodzą wiele niejasności. Rozliczenia podatkowe na gruncie CIT i PIT mogą być niezrozumiałe dla kadry zarządzającej. Niezbędnej wiedzy dostarczą jej szkolenia CIT w Akademii LTCA.

Do kogo skierowane są szkolenia CIT i jaki jest ich cel?

Szkolenie CIT prowadzone przez Akademię LTCA skierowane jest do kadry zarządzającej, księgowych, pracowników działów finansowych, kontrolerów, doradców podatkowych, dyrektorów finansowych, managerów. Akademia LTCA to platforma szkoleń zamkniętych i otwartych oraz on-line. Oferuje kursy na terenie całego kraju, prowadzone przez ekspertów z zakresu prawa i podatków. W kompleksowy sposób przekazują oni wiedzę – tak, by łatwo było wdrożyć ją w życie. Kursanci zapoznają się na nich z kluczowymi zmianami w podatkach PIT i CIT, cenach transferowych oraz zmianami w zakresie podatku u źródła. Eksperci w prosty sposób przedstawiają na szkoleniu nie tylko zmiany w podatkach, ale także najnowsze interpretacje i orzeczenia związane z problemami dotyczącymi CIT i PIT.

Szkolenie CIT

Na szkoleniu poruszana jest między innymi problematyka rewolucyjnych zmian w CIT i PIT wprowadzonych w 2019 roku. Omówione zostają zmiany zasad poboru podatku u źródła, zmiany w opodatkowaniu samochodów osobowych, wprowadzenia Exit tax, opodatkowania krypto walut. Uczestnicy kursu poznają zasady ponoszenia odpowiedzialności za nieprawidłowe rozliczenia i sposoby na ograniczenie ewentualnych ryzyk i odpowiedzialności. Przedstawione zostanie najnowsze orzecznictwo i interpretacja podatkowa. Kursanci zapoznają się także z tematyką cen transferowych. Wyjaśnione im zostają między innymi takie tematy, jak: zmiana progów dokumentacji, nowoczesne metody raportowania oraz sankcje wynikające z braku dokumentacji. Kursanci zapoznają się z bieżącymi zagadnieniami z zakresu CIT, jak np.: przychody i koszty podatkowe, amortyzacja.

Czy warto wybrać szkolenia CIT?

Ponieważ zmiany w prawie podatkowym następują niespodziewanie, przedsiębiorca często nie jest o nich poinformowany lub nie potrafi się do nich dostosować. Szkolenie jest sposobem na uniknięcie wielu kłopotów. Nieprzestrzeganie nowych przepisów skutkuje karami finansowymi, co może prowadzić do zachwiania płynności finansowej firmy, a nawet do przestojów w działalności. Szkolenie CIT daje osobom odpowiedzialnym w firmie za finanse wiedzę potrzebną do dostosowania się do nowych przepisów. Pozwoli ona na identyfikowanie transakcji podlegającej dokumentacji i nauczy, w jaki sposób sporządzać dokumentację. Szkolenie CIT daje kadrze zarządzającej narzędzia do działania zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym. Kursanci w sposób praktyczny nauczą się rozwiązywać na bieżąco pojawiające się problemy będące efektem zmiany przepisów prawnych.

Szkolenie CIT pozwala na sprawne zarządzanie finansami firmy, zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym i uniknięcie ryzyka związanego z nieprawidłowym wdrażaniem nowelizacji. To oznacza stabilność przedsiębiorstwa i zwiększa jego szansę na rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here