Design Thinking w nauce programowania

0
1906
Design Thinking w nauce programowania

Coraz śmielej do systemów edukacji wprowadzane są nowe trendy, usprawniane metody przekazywania materiałów czy propagowane innowacyjne rozwiązania. Ma to na celu wykształcenie kolejnych pokoleń, dla których nauka i pogłębianie swoich umiejętności nie jest czymś nudnym i trudnym, ale fascynującym światem, którego chce się poznać więcej. Stąd coraz większą popularnością cieszą się przedszkola Montessori czy inne tego typu placówki, zajmujące się ciekawym, kompleksowym rozwojem dzieci. Teraz w nauce pojawiła się nowa metoda – Design Thinking, czyli myślenie projektowe.

Design Thinking a nauka programowania dla dzieci.

Design Thinking to metoda za której rozpoczęcie odpowiedzialne są głównie biura projektowe, skupiające twórcze zespoły pracowników. Ten model kształcenia, odpowiednio dostosowany do potrzeb staje się niesamowitą, rozwijającą wielokierunkowo metodą, doskonałą do różnego rodzaju zajęć edukacyjnych i zabaw. Warsztaty programowania dla dzieci w naszej szkole Zaprogramowani.com to między innymi korzystanie z takich możliwości.

A jak wygląda Design Thinking w praktyce?

Kodowanie dla dzieci i myślenie projektowe.

Opieramy się na tym, że dziecko chce tworzyć. Aby rozwijać pasję, coraz rzadziej wykorzystywane są bierne rozrywki, a częściej stawia się na samoorganizację. Jest to cecha potrzeba już teraz na wielu stanowiskach pracy, a w przyszłości stanie się ona podstawą. Dlatego dobrze zorganizowany kurs programowania dla dzieci, powinien rozwijać w maluchach twórców. A na czym polega metoda nauczania za pomocą Design Thinking? Jest to postawienie grupy przed problemem, jednocześnie wyznaczając cel. Zadaniem słuchaczy jest oparte na wspólnej komunikacji rozwiązanie problemów w najlepszy i optymalny sposób, metodą prób, błędów i podejmowania decyzji, stawiając także na komunikację i dzielenie się pomysłami.

W ten sposób powstają świetne idee programów, gier, a nawet rozwiązania, które potrafią zaskoczyć, a tym samym mieć niezwykły wpływ na rozwój pasji i umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here