Walka z nadmiernym poceniem

0
1692

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu. Dzięki temu procesowi regulowana jest temperatura ciała. Zapach jest wyłącznie skutkiem ubocznym spowodowanym przez bakterie, a to szczególnie latem może być bardzo uciążliwe. Wydzielanie potu jest konieczne, dlatego też warto to organizmowi ułatwić, a jednocześnie zadbać o utrzymanie świeżości przez cały dzień.

W tym pomoże zarówno dobór odpowiedniej odzieży, ale również depilacja, dbałość o higienę oraz wybór odpowiedniego dezodorantu. Przede wszystkim należy ubierać się w lekkie i przewiewne rzeczy z naturalnych tkanin. Znaczną rolę w przeciwdziałaniu skutkom pocenia odgrywają stosowane dezodoranty lub antyperspiranty. Mimo, że cel mają podobny działają w różny sposób. Dezodorant maskuje zapach potu, natomiast antyperspirant miejscowo blokuje działanie gruczołów potowych.

Stosowany kosmetyk powinien przede wszystkim nie podrażniać. Osoby z wrażliwą skórą powinny wybierać takie niezawierające alkoholu czy substancji barwiących i zapachowych. Dobór odpowiedniego rodzaju antyperspirantu także ma swoją rolę. Te w sprayu są łatwe w stosowaniu i działają niemal natychmiast. Jeśli jednak zależy nam na skuteczności warto zdecydować się na takie aplikowane bezpośrednio – w sztyfcie lub kulce.

www.delite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here