Włosy doczepiane

0
1714
Włosy doczepiane

Jak dobrać kolor, aby pasował do włosów? Bardzo często jest to wybór w „ciemno”. Jeszcze kiedy miałam ombre, sprawa była łatwiejsza, wystarczył blond, z treski zrobiłam ombre, farbując górę pod mój naturalny kolor. Farbę także wybierałam na oko, zwykle był to chłodny odcień jasnego brązu. Aktualnie kiedy na moich włosach zagościło sombre, bardzo ciężko dobrać odcień blondu. Najlepiej w tej sprawie wybrać się do kosmetyczki. Musimy brać pod uwagę również to, że blond uwielbia się zmieniać. Kiedy włosy poddam kolejnemu rozjaśnianiu, dopiero wtedy na moich doczepach zagości odrost w kolorze takim jaki mam na górze.
-Co ile przyczepiam, kiedy? Codziennie? Czy w nich śpię? Oczywiście włosy clip in nie są metodą przedłużania na stałe. Możemy ściągnąć jak i założyć je w każdym momencie. Włosy przyczepiam do zdjęć, na wyjścia, zakupy… tak by czuć się dobrze i komfortowo. Raczej unikam zakładania ich tylko po domu.

Po jakim czasie włosy się niszczą? Firmy zapewniają, że naturalny włos doczepiany swój estetyczny wygląd zachowuje do 6 miesięcy. Wszystko zależy od tego jak często ich używamy, jak o nie dbamy.

Co ile myję włosy doczepiane? Zależy od użytkowania, zwykle jest to okres dwóch miesięcy. Z racji tego, że posiadam dwa zestawy (jeden włosów prostych, drugi kręconych) nie jest to częsta czynność. Jeśli czuję, że włosy są brudne, mają nieświeży zapach, bądź zwyczajnie są przeciążone lakierem do włosów, odżywkami, olejkami.. lądują pod prysznicem.

Jak farbować włosy doczepiane? Ile trzyma się farba? Mowa tu oczywiście o naturalnym włosiu, kiedyś próbowałam rozjaśnić sztuczne badziewie zamówione na allegro. Straciłam tylko czas i pieniądze na rozjaśniacze. Pomyślcie sobie jaka byłam zawiedziona! Włosy farbujemy podobnie jak nasze. Pamietajmy o zabezpieczeniu miejsca w trakcie farbowania. Nie jest to taka prosta sprawa, ponieważ włosy musiałaby zostać przyczepione, aby móc je dokładnie w każdym miejscu pofarbować. Z pomocą drugiej osoby jest to bardziej możliwe. Polecam szczoteczki do farbowania, dochodzą w kazde miejsce. Ponadto doczepiane włosy szybciej łapią farbę.
Farba z włosów wypłukuje się, jednak nie całkowicie. Z czasem jest mniej intensywna, nie twierdzę jednak, że jest to duża różnica.

www.enjoythelittlethings.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłabe włosy
Następny artykułOwalna twarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here