Zasiłek na dziecko w Niemczech – czy Polak może go otrzymać?

0
1203
Zasiłek na dziecko w Niemczech – czy Polak może go otrzymać

Nieistotne, czy jesteś nisko opłacanym pracownikiem zatrudnionym do prac ogrodniczo-rolnych, czy dobrze zarabiającym specjalistą – wsparcie finansowe podczas posiadania pociech zawsze jest przydatne i odciąża budżet domowy w pewnym stopniu. Co, jeśli mieszkasz w Niemczech i nie posiadasz obywatelstwa? Czy możesz oczekiwać wsparcia i czy zasiłek na dziecko w Niemczech Ci się należy?

Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania, które mogą zainteresować osoby, które na stałe mieszkają lub pracują za granicą. Zapoznaj się z tymi informacjami, gdy również chcesz wyjechać. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak należy działać i czym trzeba zająć się w pierwszej kolejności, by otrzymać zasiłek na dziecko w Niemczech, posiadając cały czas obywatelstwo Polskie.

Jakie warunki muszę spełnić?

Obywatelstwo w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia. Musisz jedynie legalnie pracować na terenie Niemiec i mieszkać w Niemczech na stałe przez okres nie krótszy niż pół roku. Firma również nie musi być Niemiecka. Może ona jedynie posiadać swój oddział w Niemczech. Dodatkowo wniosek liczy się od momentu decyzji, dlatego możesz go złożyć nawet po 4 lub 5 miesiącach pobytu i pracy w Niemczech. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji otrzymasz tak zwane wyrównanie stawki za ostatnie 6 miesięcy.

Ile mogę otrzymać?

Zasiłek na dziecko w Niemczech wynosi za jedno lub dwoje maluchów po 204 euro, za trzecie dziecko 210 euro, a za każde kolejne dziecko 235 euro miesięcznie. Od 1. 1. 2021 r. zasiłek rodzinny wynosi za pierwsze dwoje dzieci po 219 euro, za trzecie dziecko 225 euro, a za każde kolejne dziecko 250 euro miesięcznie.

Potrzebuję pomocy i wsparcia

Sprawy urzędowe są dla Ciebie przerażające? Spokojnie. Procedura ubiegania się o zasiłek na dziecko w Niemczech jest świetnie uregulowana i wystarczy postępować zgodnie z protokołem składania wniosku, co naprawdę jest proste. Problemem jest bariera językowa lub brak doświadczenia w wypełnianiu dokumentów urzędowych? Niestety, wielu młodych ludzi ma z tym duży problem. W takich momentach należy skierować się po profesjonalną pomoc ekspertów, którzy pokierują Cię i wytłumaczą, gdzie należy zanieść wniosek oraz dokumenty, jak wypełnić poszczególne drugi i co wpisać w konkretnych miejscach. Ty ze swojej strony musisz dopełnić jedynie formalności, które teraz z pewnością nie są już tak straszne, jak pozornie mogłoby się wydawać. Nie czekaj więc i zacznij działać już dziś. Im szybciej rozpoczniesz proces ubiegania się o dodatkowe środki, tym szybciej zaczną one wpływać na Twoje konto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here