Zielone ściany w biurze – dlaczego warto założyć ogród wertykalny w firmie?

0
1958
Zielone ściany w biurze - dlaczego warto założyć ogród wertykalny w firmie

Zastanawiasz się nad roślinami w biurze, ale nie masz czasu na ich pielęgnację? Nie chcesz, aby kolejne donice i skrzynki zajmowały cenną przestrzeń? Chcesz stworzyć nowoczesną i modną aranżację, która stanie się wizytówką marki? Zależy Ci, żeby pracownicy, kontrahenci oraz Klienci dobrze czuli się w firmowych przestrzeniach? Zielone ściany pozwolą Ci osiągnąć wszystkie te cele. Poznaj nasze argumenty i załóż pionowy ogród w swojej firmie.

Ściana z roślin – pozwól pracownikom na work-life balance

Architekci wnętrz, projektujący biura, coraz większą wagę przykładają do stworzenia przestrzeni, która będzie sprzyjała ergonomicznej pracy. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę, że wiele osób ceni work-life balanse. Pracownicy chcą dobrze czuć się w biurze, móc wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach, a podczas przerw korzystać z przestrzeni rekreacyjnych. Czasy ciasnych, surowo urządzonych i pozbawionych własnego klimatu gabinetów przechodzą już do lamusa.

Podczas aranżacji przestrzeni warto zadbać, aby pomieszczenia inspirowały i sprzyjały koncentracji. Ściana z roślin to doskonały sposób, aby całkowicie odmienić biurową przestrzeń, bardziej ją oswoić i sprawić, że pracownicy będą lepiej się czuć przekraczając drzwi firmy. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń może przyciągnąć zainteresowanie pracą w danej firmie, ponieważ kandydaci (odwiedzający siedzibę w czasie rekrutacji) dostrzegą, że jednostka dba o dobre samopoczucie i motywację swojej kadry.

Ogrody wertykalne w biurze – pobudź wydajność i kreatywność zespołu

Zieleń w biurze uspokaja, orzeźwia, odpręża, dodaje energii i poprawia nastrój. Rośliny to żywy organizm, który emituje charakterystyczne fale. Większość spośród nas doskonale regeneruje się na łonie natury – spacer po lesie czy parku kojarzymy z wypoczynkiem, chwilą oddechu i oderwania się od codzienności. Przeniesienie tej atmosfery do biura sprawi, że zespół będzie lepiej czuł się w miejscu pracy. Zieleń pozwala odpocząć oczom przemęczonym wpatrywaniem się w monitor, działa odprężająco, zapobiega zespołowi suchego oka.

W zamkniętych pomieszczeniach odczuwalny jest niedostatek jonów ujemnych, które wpływają na funkcjonowanie człowieka. Nadmiar jonów dodatnich sprawia, że samopoczucie pogarsza się, wzrasta napięcie nerwowe i poziom stresu. Wiele roślin (m.in. paprocie nefrolephis, phebodium, asplenium) jonizuje powietrze ujemne. Gdy wkomponujemy je w pionowe ogrody, możemy cieszyć się z właściwości dotleniających i antydepresyjnych. To sprawi, że pracownicy staną się bardziej kreatywni i wzrośnie ich wydajność. Tak naprawdę więc ogrody wertykalne mogą stać się inwestycją na przyszłość, która zwiększy konkurencyjność firmy na rynku.

Prosta pielęgnacja i optymalne wykorzystanie przestrzeni

Wiele firm rezygnuje z roślinności z powodu braku miejsca w biurze oraz problemów z jej pielęgnacją. Skrzynki, donice i pojemniki prezentują się bardzo efektownie i pozwalają tworzyć ciekawe aranżacje. Jednak trudno jest je wkomponować w wystrój, aby całość wyglądała profesjonalnie i była funkcjonalna. Biurka, fotele, sprzęt biurowy, szafy i szafki na dokumenty są najważniejsze, dlatego to właśnie ich rozmieszczenie planuje się w pierwszej kolejności. Zielone ściany są doskonałym rozwiązaniem, gdy brakuje wolnej przestrzeni. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wkomponują zieleń w dostępną przestrzeń. Firma 4NatureSystem projektuje ogrody wertykalne oparte o innowacyjny system, z możliwością aranżacji na wymiar i doborem sprawdzonych gatunków roślin. Dzięki temu kompozycję można zaprojektować niemal w każdym miejscu i dopasować ją do możliwości pomieszczeń. System posiada automatyczne nawadnianie i inteligentne sterowanie, co ogranicza konieczność pielęgnacji do niezbędnego minimum.

Eliminacja zanieczyszczeń i dotlenienie organizmu

Rośliny w przestrzeni pracy pozwalają dotlenić zamknięte wnętrza. Tlen jest niezbędny człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Jednocześnie nowoczesne biurowce to często wielopiętrowe budynki, w których króluje szkło i stal. Przebywanie ponad 8 godzin w zamkniętym pomieszczeniu bywa męczące. Tlen produkowany przez rośliny ma doskonały wpływ na organizm człowieka. Zielone ściany to także gwarancja zyskania w biurze naturalnych oczyszczaczy powietrza. Różne gatunki roślin usuwają niektóre zanieczyszczenia, gwarantują odpowiednie nawilżenie powietrza i neutralizują niebezpieczne związki chemiczne.

Ściana z roślin – zadbaj o akustykę

Wykonywanie zawodowych obowiązków wymaga skupienia. Wielu osób ma problem z hałasem, który utrudnia im wydajną pracę. Nieodpowiednia akustyka w biurze sprawia, że słychać rozmowy telefoniczne współpracowników, ich głośne dyskusje. To zaburza rytm pracy, doprowadza do pomyłek w skrupulatnych wyliczeniach, obniża kreatywność i sprawia, że poszczególne zadania wykonywane są dużo wolniej. Zielone ściany w biurze doskonale tłumią niepożądane hałasy. Rośliny pochłaniają, odbijają i rozpraszają fale dźwiękowe. Za ich pomocą można dzielić przestrzeń, dlatego doskonale sprawdzają się w dużych salach typu open space. Jednocześnie takie naturalne przegrody prezentują się efektownie i pozwalają tworzyć stylowe aranżacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here