Zwiększenie zdolności kredytowej – czy to możliwe?

0
1182
Zwiększenie zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Przez zdolność kredytową rozumie się zdolność do spłaty zaciągniętego przez klienta kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Czasami jednak zdolność kredytowa jest zbyt niska i bank odrzuca wniosek o kredyt. Czy możliwe jest zwiększenie zdolności kredytowej? Odpowiedź brzmi „Tak!”. Sprawdź, w jaki sposób możesz tego dokonać.

Obniż kwotę kredytu – bank analizując wniosek kredytowy ocenia go mając na uwadze daną wartość zobowiązania. Nawet jej niewielkie obniżenie może sprawić, że współczynnik zdolności kredytowej zwiększy się na tyle, że udzielenie kredytu będzie możliwe.

Wydłuż czas kredytowania – rozłożenie spłaty w dłuższym czasie, spowoduje zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty, a tym samym wpłynie na wzrost zdolności kredytowej.

Zmiana typu raty – sposobem na redukcję wartości raty kredytu jest zastosowanie rat stałych zamiast rat malejących. Wnioskując o spłatę zobowiązania w comiesięcznych ratach o stałej wysokości zwiększysz zdolność kredytową.

Spłać dotychczasowe zobowiązania – rezygnacja z karty kredytowej oraz spłata innych zobowiązań przed zaciągnięciem kolejnego zobowiązania może znacząco wpłynąć na pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Wybierz odpowiedni bank – najpierw skorzystajmy z wyliczeń banku, którego jesteśmy klientem – dokładnie zna on naszą dotychczasową historię oraz może zaoferować korzystniejsze warunki kredytowania niż otrzymalibyśmy w innym banku.

Zmień walutę – wskaźnik ryzyka powiązany ze spłatą kredytu udzielonego w walucie obcej jest znacznie wyższy od tego występującego przy kredytach złotówkowych. Kredytodawcy dla walut obcych stosują inny algorytm wyliczenia zdolności kredytowej. Może okazać się, że kredyt nie udzielony dla dolarów amerykańskich może zostać przyznany w całości, jeśli tylko będzie zaciągnięty i spłacany w złotówkach.

Weź kredyt z kimś zaufanym – jeśli nie możesz liczyć na kredyt w pojedynkę weź pod uwagę połączenie sił z kimś bliskim. Instytucja finansowa uwzględni wysokość waszych wynagrodzeń łącznie i na jej podstawie wyliczy wyższy wskaźnik zdolności kredytowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here