3 najważniejsze rzeczy o których musisz pamiętać, gdy planujesz kupić uchwyt do telewizora

0
1201

Telewizory znajdują się dzisiaj w niemal wszystkich domach. Często włączamy je po to, aby coś leciało w tle. Pozwalają nam być na bieżąco ze wszelkimi najnowszymi wiadomościami, których można słuchać podczas wykonywania innych czynności domowych. Są sposobem na spędzenie czasu wspólnie z rodziną, czy przyjaciółmi. Dlatego coraz częściej eksponujemy je w taki sposób, aby komfort oglądania był jak największy. Możemy to osiągnąć przy pomocy odpowiednio dobranego uchwytu do telewizora. Jego wybór i montaż może wcale nie być tak łatwy, jak mogłoby się zdawać. Dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy 3 proste rady, które pomogą ci wybrać odpowiedni uchwyt oraz prawidłowo go zamontować.

1. Określ swoje wymagania

Uchwyty do telewizora występują w tak wielu modelach i rodzajach, że niezbędne jest, aby określić, czego tak właściwie się oczekuje. Przykładowo, telewizor może być zamontowany na stałe w jednym miejscu bez możliwości większego manewrowania nim. To rozwiązanie sprawdzi się, jeśli wiesz, że nie będziesz dokonywał żadnych zmian w salonie. Posiadasz jedną kanapę znajdującą się naprzeciwko telewizora i zmiana jego położenia po prostu nie miałoby większego sensu. Natomiast w momencie, gdy przyjmujesz wielu gości, posiadasz narożnik, czy też fotele, albo Twój salon połączony jest z kuchnią, to uchwyt do telewizora powinien być bardziej ruchliwy. Przełoży się to w znacznym stopniu na komfort oglądania.

2. Zwróć uwagę na rodzaje uchwytów

Następnie w zależności od potrzeb dobierz odpowiedni uchwyt. Jeśli nie potrzebujesz, aby Twój telewizor był mobilny, to najlepszym wyborem będzie płaski uchwyt do telewizora. Ten model można znaleźć w wielu sklepach, również internetowych, przykładem może być sklep ihaa.pl, w którym znajdziesz uchwyty tego typu pod poniższym adresem: https://ihaa.pl/uchwyty_tv_plaskie. Tego typu uchwyty posiadają jedną istotną zaletę. Sprawiają, że odległość między telewizorem a ścianą jest naprawdę niewielka. Wygląda to niezwykle estetycznie oraz nie zmniejsza wizualnie pokoju. Sprawdzi się wobec tego szczególnie w mniejszych pomieszczeniach.

Natomiast jeśli posiadasz stosunkowo duży salon np. połączony z kuchnią albo gdy zależy Ci na jak najlepszych wrażeniach związanych z rozrywką przed TV, to najodpowiedniejszy będzie obrotowy uchwyt do telewizora. Zależnie od tego, jaki konkretnie model z tego rodzaju wybierzesz, będziesz mógł regulować położenie telewizora, w pionie, poziomie, a także do dołu. Uchwyty obrotowe również znajdują się w ofercie wspomnianego sklepu internetowego, pod następującym adresem: https://ihaa.pl/uchwyty_tv_obrotowe. Warto jest zwrócić uwagę na to, jakie dokładnie możliwości daje konkretny uchwyt obrotowy i dobrać go pod względem swoich potrzeb.

3. Dobierz uchwyt idealny

Nasze wymagania związane z wizualnymi aspektami uchwytu do telewizora to jedno, a kwestie dotyczące jego budowy to inna sprawa. Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na wagę telewizora. Możemy spotkać się z różnymi uchwytami, niektóre są w stanie udźwignąć telewizor ważący 30 kg, natomiast inne mają już limit 25 kg. Jest to kluczowa kwestia, ponieważ dotyczy naszego bezpieczeństwa. Zwróć więc uwagę na to, czy uchwyt jest przystosowany do wagi posiadanego przez Ciebie telewizora.

Ponadto uchwyt i telewizor powinny być zamontowane na odpowiedniej ścianie. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia. Po pierwsze, jeśli decydujemy się na montaż uchwytu do telewizora na ściance działowej,  to powinniśmy zadbać o jej wzmocnienie. Po drugie, jeśli chodzi o kwestie czysto wizualne, to wybierajmy ściany, na które nie pada bezpośrednio światło słoneczne. Nawet jeśli jesteśmy w stanie zmienić położenie telewizora, to czasami może nie wystarczyć a przyciemniony obraz będzie bardzo uciążliwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here