6 kroków na start, czyli jak założyć firmę.

0
1701

Do założenia własnej działalności nie wystarczy tyko dobry pomysł, czy znajomość danej dziedziny. Nie da się rozpocząć bez wkładu pieniężnego oraz znacznej ilość czasu na załatwienie formalności co nie zawsze w dzisiejszej dobie Internetu musi wiązać się z wielogodzinnymi wizytami w urzędach. Droga elektroniczna to znaczne ułatwienie, można nią wysyłać większość formularz potrzebnych do założenia firmy, co wyklucza bieganie z teczką od urzędu do urzędu. Podstawy założenia działalności gospodarczej można opisać w 6 krokach:
KROK I: Rejestracja przedsiębiorcy (złożenie odpowiedniego wniosku CEIDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej do Urzędu Gminy\Miasta)
KROK II: Uzyskanie odpowiednich zezwoleń zależnych od rodzaju działalności, np. koncesji (alkohol), zezwoleń (apteka), podwyższenia kwalifikacji.
KROK III: Uzyskanie numeru REGON (rejestracja w Urzędzie Statystycznym)
KROK IV: Konto bankowe firmy oraz wyrobienie pieczątki firmowej (konto bankowe nie zawsze jest wymagane)
KROK V: Zgłoszenie przedsiębiorcy i pracowników do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ZUS (na zgłoszenie 7 dni)
KROK VI: Zawiadomienie Państwowej Inspekcji Pracy o zatrudnieniu pracowników ( 30 dni na zgłoszenie, co wiąże się z obowiązkiem płacenia składek na Fundusz Pracy i Gwarantowany Fundusz Świadczeń Pracowniczych)
Każdy krok w tym procesie wymaga pełnej uwagi i zaangażowania, gdyż łatwo popełnić błąd co znacznie wydłuża proces. Pomocą służy internet, można wyszukać wiele przydatnych informacji, pobrać oraz wysłać odpowiednie wnioski. Urzędy również idą z postępem czasu, nie stawiają barier na drodze osób dopiero wdrażających się w świat biznesu.

www.advans.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawód architekt
Następny artykułJak wygląda dom marzeń?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here