Ból piszczeli

0
2585

Ból piszczeli podczas biegania i chodzenia – jakie są możliwe przyczyny?
Ból piszczeli dotyka kobiety, które uwielbiają chodzić w wysokich szpilkach i osób, które popełniają błędu podczas treningu.
Zazwyczaj za ból kości piszczelowej odpowiada źle dobrane obuwie, jeśli są one za małe, niewygodne, lub za ciasne musimy liczyć się z tym, że ból ten będzie się nasilać. Problemy z piszczelami mogą być również spowodowane płaskostopiem.
Jeśli przed biegiem nie zastosowałeś rozgrzewki możesz również zauważyć, że kość piszczelowa zaczyna Cię boleć, a dlaczego? Dlatego, że biegając po twardych powierzchniach za bardzo nadwyrężamy tę kość, co później przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego bólu. Brak przerw pomiędzy treningiem też jest przyczyną dolegliwości bólowych.
Choć bóle tych kości spotykają najczęściej biegaczy to również możemy zauważyć, że nie są oni jedyną grupą, którą taki problem dotyka. Borykają się z nimi również osoby, których zawodów związany jest ze spędzeniem kilku lub kilkunastu godzin w pozycji siedzącej. W tych przypadkach ból piszczeli może prowadzić również do niewydolności lub zakrzepicy żylnej.
Jednak ból piszczeli można złagodzić domowymi sposobami, które możemy znaleźć w internecie, ale również zimne okłady (najlepiej z lodu owinięte materiałem) delikatnie zniwelują nieprzyjemny ból. W aptece możemy również znaleźć specyfiki lub środki, które też pomogą nam w walce z bolącymi piszczelami. W przypadku długotrwałego bólu lepiej jeśli zrezygnujemy z treningów, które nadwyrężają kość.
Jeśli jednak ból nie przechodzi dobrze jest skontaktować się z lekarzem, który pomoże nam w walce z nieprzyjemnym bólem.
Ból kości piszczelowej jest leczony w zależności od występującej przyczyny. Większość terapii jest obejmuję wizytę u fizjoterapeuty. W tym zakresie zalecane są zabiegi miejscowe, między innymi magnoterapia, lasoterapia, lub ultradźwięki. Celem tych zabiegów jest zmniejszenie stanu zapalnego kości. Na ból piszczeli dobry jest też technika manualna zmniejszająca napięcie mięśni.

www.modaforte.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here