Co jeść, aby przybrać na masie mięśniowej?

0
1330
Co jeść, aby przybrać na masie mięśniowej?

Osoby chodzące na siłownię często pragną nabrać większych ilości masy mięśniowej. Pojawia się więc pytanie, co jeść na mase. Ważniejsze jednak jest tutaj nie to, co jeść, a ile i w jaki sposób. Chociaż wybór produktów też nie jest bez znaczenia, ale o tym za chwilę.

Aby przytyć i nabrać masy mięśniowej, musimy być na dodatnim bilansie energetycznym. Krótko mówiąc, trzeba jeść nieco więcej kalorii, niż oczekuje od nas nasz organizm. Przykładowo, jeśli mamy zapotrzebowanie na 2000 kcal dziennie, to jemy 2200 kcal dziennie. Nadprogramowe kalorie odłożą się w naszym organizmie, a jeśli należycie trenujemy oraz dbamy o regenerację, większość pójdzie w mięśnie. Swoje własne zapotrzebowanie kaloryczne można wyliczyć za pomocą jednego z wzorów znajdujących się w internecie.

Nie jest więc kluczową sprawą, co dokładnie zjemy, chodzi o odpowiednią ilość kalorii. Z drugiej strony, aby dobrze się czuć i aby masa mięśniowa była jak najwyższej jakości, warto wybierać głównie wartościowe produkty. Jeśli chodzi o węglowodany, świetne będą ziemniaki, ryż, kasza gryczana, kasza jęczmienna, kasza jaglana, płatki owsiane. Dobre źródła białka to jaja kurze, mięso z indyka, mięso z kurczaka, ryby morskie, nabiał, białko serwatkowe, kukurydza. Poszukujących ciekawych źródeł tłuszczów, warto wypróbować awokado czy też masło orzechowe. Nie zapominajmy o warzywach i owocach, ponieważ nasz organizm przy dużym wysiłku potrzebuje także witamin i minerałów, aby prawidłowo funkcjonować. Do tego należy pić dużo wody.

www.odzyskajdzien.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo na polskim
Następny artykułWypad na łono natury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here