Etykiety samoprzylepne ‒ jakie posiadają walory użytkowe

0
2464
Etykiety samoprzylepne ‒ jakie posiadają walory użytkowe

Etykiety samoprzylepne nadają się, jako jedne z niewielu, do ich nanoszenia na dane powierzchnie automatycznie, dzięki etykieciarkom. Zatem czas przyklejania takich etykiet jest zminimalizowany do minimum.

Etykiety – podstawowe zadania

Etykiety spełniają przede wszystkim funkcję informacyjną oraz identyfikacyjną. Dzięki nim możliwe jest prowadzenie oznakowania towarów. Dzięki etykietom łatwiej jest zidentyfikować dane towary oraz je rozpoznać w gronie wielu podobnych produktów tej samej kategorii. Estetycznie wykonane w aspekcie graficznym etykiety spełniają także liczne zadania marketingowe i reklamowe. Często etykieta ma wpływ na powodzenie w sprzedaży produktów. Innymi słowy, dzięki dobrej etykiecie sprzedawane produkty mają większą szansę wyróżnić się spośród innych tej postaci produktów i skupić na sobie uwagę konsumentów.

Podstawowe rodzaje etykiet samoprzylepnych

Obecnie na rynku sprzedaje się dwa rodzaje etykiet.  Pierwszym typem są etykiety aplikowane na mokro poprzez wydruk na materiałach bezklejowych. Przed nałożeniem taki etykiety na opakowanie należy pierwsze aplikować na dane podłoże klej. Drugim bardziej nowoczesnym i pożyteczniejszym rozwiązaniem są etykiety samoprzylepne określane również naklejkami.  Można je w prosty sposób aplikować na dane podłoże. Wynika to z tego, że drukowane są na specjalnym materiale samoprzylepnym, który zawiera już gotową, odpowiednio zabezpieczoną warstwę kleju. Wystarczy jedynie zdjąć to zabezpieczenie, odsłonić klej i bezpośrednio etykietę nakleić na wybrane podłoże. Etykiety samoprzylepne wyróżnia także to, że można je umieszczać na produktach za pomocą etykieciarek. Zatem nie tracą pracownicy zbyt wiele czasu na klejenie ręczne takich etykiet. Inne zalety etykiet samoprzylepnych to ich trwałość, a także łatwość naklejenia także na powierzchniach butelek i opakowań o nieregularnych kształtach. Wreszcie stosowanie etykiet samoprzylepnych może być źródłem oszczędności w przedsiębiorstwie. Jeśli przykładowo wcześniej pracownicy poświęcali przynajmniej kilkanaście godzin tygodniowo na samodzielne naklejanie etykiet na opakowaniach towarów, etykiety samoprzylepne znacznie szybciej się nakleja. Długofalowo stosowanie etykiet samoprzylepnych może być źródłem istotnych oszczędności w przedsiębiorstwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here