Higiena podczas ćwiczeń – jak dobrać skarpetki do jogi?

0
1769

Joga to doskonały sposób na połączenie relaksu z aktywnością fizyczną. Ten model ćwiczeń jest szczególnie popularny wśród osób, które chcą odprężyć się po pracy, dbając jednocześnie o swoją kondycję. Chociaż joga nie jest tak dynamiczna i intensywna jak na przykład aerobik, to wciąż można się przy niej nieco zmęczyć i spocić. To ważne, aby podczas treningu dbać o swoją higienę, pamiętając o prysznicu i antyperspirantach, lecz mokre ciuchy i tak mogą wywoływać dyskomfort i podrażniać skórę podczas dłuższych sesji jogi. Warto jest wyposażyć się w stosowny strój, w którym będziemy mogli wygodnie i efektywnie ćwiczyć, zapewniając swojej skórze odpowiednią wentylację i dostateczną delikatność.

Jedną z najbardziej narażonych części ciała są stopy, dlatego wyspecjalizowane skarpetki do jogi często bywają konieczne, aby uchronić się przed odparzeniami czy potówką. Tego typu produkty są wykonywane z zaawansowanych, oddychających materiałów, dzięki którym nie będziemy musieli martwić się o podrażnienia. Co więcej, projektowane są one specjalnie z myślą o treningu jogi, dlatego wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. W porównaniu do zwykłych, standardowych skarpetek, modele przeznaczone do ćwiczeń są w stanie znieść o wiele większy nacisk i tarcie, przez co dziury nie powstają w nich tak szybko.

Jakie skarpetki do jogi spiszą się najlepiej?

Chociaż jest to dość sprecyzowana kategoria, na rynku można odnaleźć bardzo różnorodne modele skarpetek do jogi. Wybór opiera się nie tylko na poszczególnych kolorach, wzorach i rozmiarach, ale także na urozmaiconym kroju, lepiej dostosowanym do konkretnych warunków. Skarpetki te różnią się przede wszystkim ilością odsłoniętej skóry – rzadko natrafimy się na model, który zakrywa całą stopę. Rozwiązanie to ma na celu przede wszystkim zapewnienie lepszej przyczepności oraz czucia podłoża, które jest absolutnie niezbędne podczas treningu jogi. Odsłania się zazwyczaj palce lub piętę, lecz wiele wariantów posiada także otwór w górnej części, aby noga ulegała skuteczniejszej wentylacji podczas ćwiczeń. Decyzję należy podjąć tu przede wszystkim na bazie własnych preferencji, gdyż od strony funkcjonalnej produkty te są praktycznie takie same.

Natknąć można się także na podkolanówki, które zakrywają znacznie większą część nogi, obejmując także łydkę. W większości przypadków, wyposażone są one w specjalną, antypoślizgową powierzchnię, aby ustabilizować naszą postawę i pozwolić na przyjmowanie bardziej zaawansowanych pozycji.

Na co powinien postawić doświadczony jogin?

Wraz z nabywaniem wprawy w jodze, zaczniemy zauważać, że zwykłe skarpety nie spełniają naszych potrzeb. Ćwiczenie na bosych stopach także nie należy do najlepszych pomysłów, ponieważ łatwo jest się skaleczyć lub zatrzeć – szczególnie podczas treningu na świeżym powietrzu. Jedynym rozwiązaniem są tutaj profesjonalne skarpetki do jogi, dzięki którym zapewnimy sobie ochronę, stabilność oraz odpowiedni poziom higieny. Akcesoria te nie są szczególnie drogie, dlatego nie ma sensu zwlekać z nabyciem ich!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here