IMPORT Z CHIN – KIEDY WARTO SPROWADZAĆ TOWARY Z PAŃSTWA ŚRODKA I DLACZEGO?

0
1249
IMPORT Z CHIN – KIEDY WARTO SPROWADZAĆ TOWARY Z PAŃSTWA ŚRODKA I DLACZEGO

Istnieje wiele aspektów, które warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem importu z Chin. Nie zawsze i nie wszystkie produkty opłaca się sprowadzać z Państwa Środka. Chcesz dowiedzieć się, na czym w szczególności się skupić, podejmując temat importowania towarów? Poniżej przybliżamy kilka najważniejszych kwestii. Zapraszamy do lektury!

IMPORT Z CHIN A SPRAWDZONY PRODUCENT

Czym byłby import z Chin bez sprawdzonych producentów? Otóż pewny oraz niezawodny wytwórca ma tu naprawdę ogromne znaczenie. By mieć pewność, że warto sprowadzić towary z Państwa Środka, koniecznie sprawdź przedsiębiorcę, z którym zamierzasz podjąć współpracę. Koniecznie zwróć uwagę na kapitał zakładowy dostawcy, poproś o próbki, zweryfikuj adres firmy, poproś o wgląd w licencję biznesową, sprawdź przykładową fakturę VAT (faktura z Chin, commercial invoice), dowiedz się, jaka jest MOQ dostawcy (minimalna ilość zamówienia), sprawdź katalog produktów, jak również raporty z kontroli przeprowadzonych w danej fabryce. Te informacje powinny pomóc Ci zweryfikować, czy warto sprowadzać towary od tego producenta.

IMPORT Z CHINA A STAWKA CELNA

Opłaty związane ze sprowadzaniem towarów z Chin to m.in. opłata celna. Jest to opłata obowiązkowa, którą należy uiścić, by towar mógł zostać dopuszczony do obrotu na rynku rodzimym. Nie jest to jednak stawka stała, dlatego nie każdy towar warto sprowadzać z Państwa Środka do Polski. W zależności od sprowadzanych produktów, cło może wynosić nawet 0%, a maksymalne – prawie 50%. By dowiedzieć się, jaka stawka obowiązuje na konkretne produkty, takie jak elektronika, odzież, biżuteria, sztuczne kwiaty czy zabawki i wiele innych, warto skorzystać z rządowej przeglądarki taryfowej ISZTAR, która jest stale aktualizowana.

IMPORT Z CHIN A TRANSPORT PRODUKTÓW

IMPORT Z CHIN A TRANSPORT PRODUKTÓW

Sprowadzając towary z Chin musisz też zadbać o ich transport. Istnieją trzy najpopularniejsze środki transportu dla produktów z Państwa Środka: samolot, pociąg oraz statek. Dla każdego z nich obowiązują różne stawki cenowe. Pierwszy z nich będzie najdroższy, ale również najszybszy, drugi zaś nieco tańszy, ale i trochę wolniejszy, z kolei trzeci ze względu na niski koszt transportu, przewozi towary najdłużej. Jeśli więc chcesz sprowadzać produkty, które muszą zostać przewiezione bardzo szybko, miej na uwadze, że niezbędny okaże się wybór najbardziej kosztownego środka transportu. Uwzględnij to w swojej wycenie i sprawdź, czy to rozwiązanie faktycznie okaże się dla Ciebie opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here