Jak rozpocząć szukanie pracy w Oświęcimiu?

0
1309
Jak rozpocząć szukanie pracy w Oświęcimiu

Posiadanie pracy jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu wymienianych przez Polaków. Nie każdy ma to szczęście, gdy kariera zawodowa jest spełnieniem marzeń. Jak to zmienić i sprawić, by praca przynosiła satysfakcję i godziwe wynagrodzenie? Duże internetowe portale pracy dają szansę znalezienia zatrudnienia, ponieważ stanowią bazę nie tylko ofert pracodawców, ale są także kopalnią wiedzy na temat rynku pracy.

Warto pamiętać, żeby nie ograniczać się do najbardziej popularnych, często płatnych serwisów zawierających ogłoszenia o pracy. Bardzo często pracodawcy publikują oferty za pomocą mniejszych, lokalnych stron, codziennej prasy czy czasopism branżowych. Każde dodatkowe źródło informacji to kolejna szansa na znalezienie atrakcyjnego angażu. Na przykład oferty z Oświęcimia możesz zawsze przeglądać serwisie aplikuj.pl

Internetowy profil przedsiębiorstwa

Dobrą praktyką w poszukiwaniu pracy jest odwiedzanie stron interesujących firm w celu zdobycia o niej jak największej ilości informacji. Wiedza, kto jest, za co odpowiedzialny pozwala na skontaktowanie się bezpośrednio z pracownikiem ds. HR i przesłanie do niego dokumentów aplikacyjnych. Nawet jeśli firma nie prowadzi rekrutacji, CV z pewnością trafi do bazy kandydatów i zostanie wykorzystane, jeśli zaistnieje potrzeba zatrudnienia nowych pracowników. Czasami strony internetowe przedsiębiorców zawierają widoczne zakładki, typu „kariera”, informujące o rekrutacji lub zawierające adres email, na który należy wysłać swoje zgłoszenie. Wiedza o firmie, profilu działalności może być szczególnie przydatna podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej. Warto pamiętać, że duże firmy organizują staże i praktyki, które pozwalają na zdobycie doświadczenia przez studentów i absolwentów. O tym jak wygląda rynek pracy w Polsce – dowiesz się z polecanego artykułu w portalu „KrosnoCity.pl”

Urząd pracy nie taki straszny

Do niedawna urzędy pracy nie cieszyły się dobrą opinią wśród Polaków, jednak warto skorzystać z ich pomocy i zarejestrować się. Status bezrobotnego, choć nie brzmi dobrze, pozwala na otrzymanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz na skorzystanie z ewentualnych kursów zawodowych czy pomocy doradcy zawodowego. Bardzo często pracodawcy poszukują pracowników tylko poprzez urzędy pracy, nie ogłaszając się nigdzie indziej. Urzędy pracy dostosowują oferty do kompetencji i kwalifikacji konkretnej osoby. Nie powinno się zatem rezygnować z dodatkowej możliwości zdobycia pracy. Stronę Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu możesz odwiedzić w tym miejscu. Fundusze unijne oraz programy aktywności zawodowej oferują także możliwość pozyskania dotacji na założenie działalności gospodarczej lub aktywizacji zawodowej danej grupy, np. seniorów. Korzystnie zatem zapoznać się z propozycjami urzędów, co może przyczynić się do szybkiego zdobycia angażu.

Internet narzędziem autopromocji

W czasach bardzo dynamicznego rozwoju technologicznego nie dziwi już fakt, że najpopularniejszym narzędziem wykorzystywanym podczas poszukiwania zatrudnienia jest Internet. Zmienia się także przeznaczenie mediów społecznościowych. Kiedyś służyły jedynie do celów prywatnych, teraz dzięki nim można zdobyć pracę. Stworzenie własnych profili także w serwisach typu LinkedIn staje się standardem. Headhunterzy coraz częściej szukają odpowiednich osób do pracy, wykorzystując te właśnie media. Nie powinno się rezygnować z Facebooka czy Twittera, tylko trzeba rozsądnie upubliczniać informacje o sobie. Jeżeli jeszcze bardziej chcesz zainteresować pracodawcę swoją kandydaturą, to polecamy przeczytać artykuł „Tworzenie CV – jak je napisać, by zainteresować pracodawcę”.

Nawet w sytuacji, gdy firma oficjalnie nie ma wolnego wakatu, warto wysłać do niej swoje CV. W wielu firmach w pierwszej kolejności przeprowadzana jest rekrutacja wewnętrzna. Dobrze jest rozważyć ofertę stażu, bardzo często następnym krokiem po jego odbyciu jest podpisanie umowy o pracę. Najważniejsze, by wykazać się cierpliwością, aktywnością oraz konsekwencją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here