Jak skutecznie walczyć z zatwardzeniem?

0
1693
Jak skutecznie walczyć z zatwardzeniem?

Zatwardzenia są jedną z najczęstszych chorób układu trawiennego. Objawiają się one głównie zatrzymaniem czy utrudnionym pasażem jelitowym treści kałowych.
Częstość wypróżnień u człowieka jest cechą zmienną i każda osoba ma swój własny rytm. O zatwardzeniu można mówić wówczas, gdy częstość wypróżnień wynosi mniej niż trzy razy w ciągu tygodnia, a stolce są bardzo suche oraz twarde. Ponadto u osób cierpiących na tę dolegliwość występuje po oddaniu stolca uczucie niepełnego wypróżnienia.
Osoby cierpiące na te dolegliwość często zastanawiają się co na zatwardzenie jest najlepsze. W niektórych przypadkach zaparcia są tylko problemem okresowym i można je wyeliminować w bardzo łatwy sposób wprowadzając istotne zmiany w naszej codziennej diecie. W celu uregulowania stolca warto pić większe ilości płynów oraz zwiększyć aktywność fizyczną.
W bardziej zaawansowanych przypadkach stosuje się środki przeczyszczające, preparaty z błonnikiem, lewatywy oraz ćwiczenia mięśni. Jeśli te metody zawodzą wówczas pacjent musi poddać się leczeniu chirurgicznemu.
W domowym leczeniu przewlekłych zaparć bardzo pomocna jest kiszona kapusta, która to zawiera w swym składzie ogromną ilość błonnika. Kiszona kapusta swój wyjątkowy smak zawdzięcza procesowi fermentacji, w którym to biorą udział żywe kultury bakterii. W organizmie człowieka poprawiają one trawienie oraz dostarczają cenne witamin z grupy B. Zatem jeśli myślimy o oczyszczeniu swego organizmu warto zastosować kurację na bazie soku z kiszonej kapusty. W tym celu warto wypijać szklankę napoju jeden raz dziennie na czczo.

www.oytam.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOparzenia słoneczne
Następny artykułCo na porost włosów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here